Geri Dön
SiyasetMeclis’te 23 Nisan uzlaşması

Meclis’te 23 Nisan uzlaşması

Yerel seçimler nedeniyle 24 Şubat itibarıyla çalışmalarına ara veren ve iç tüzüğünün kısıtlayıcı hükmü çerçevesinde 15 günlük ara süresinin dolması nedeniyle 27 Mart’tan bu yana da “aç-kapa” yöntemiyle seçim molasını sürdüren Meclis Genel Kurulu, parti grupları arasında sağlanan uzlaşma çerçevesinde bugün TBMM’nin kuruluş yıl dönümüne ilişkin özel oturumla ilgili karar almak için toplanacak.

Meclis’te 23 Nisan uzlaşması

Bugünkü birleşimde, Genel Kurul’un TBMM’nin kuruluşunun 99. yıl dönümü nedeniyle 23 Nisan 2019 Salı günü saat 14.00’de özel gündemle toplanması için partilerin uzlaşmasıyla Danışma Kurulu karara bağlanacak. Meclis’in bu tarihten sonra normal mesaisine devam edip etmeyeceği konusu ise henüz netleşmedi. Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerine ilişkin kararının netleşmesi halinde, Genel Kurul’un 24 Nisan Çarşamba gününden itibaren yasama faaliyetlerine start verebileceği, ancak İstanbul muammasının sürmesi durumunda karar netleşene kadar “aç-kapa” yönteminin devam edebileceği, buna da partilerin uzlaşmasıyla karar verileceği belirtiliyor.

Aşının yan etkileri ne? Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara açıkladıGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca kritik açıklamalarda bulundu. Koca aşı ile ilgili bilgilendirme yaparken sözü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'ya bıraktı. Ateş Kara, "Bizim ülkemizde aşının yan etkileri çok yakından takip ediliyor. Aşı sonrasında istenmeyen etki düzenli olarak bilgiler toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler