Geri Dön

Meclis’ten çekilmek ihtimaller arasında

Adalet Bakanlığı’ndan Başbakanlığa Eşbaşkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDK Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü, DTK Eşbaşkanı Selma Irmak ve İmralı Heyeti Üyesi Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder hakkındaki fezlekelerin gönderilmesi HDP’yi harekete geçirdi

HDP, yetkili organlarında henüz izleyeceği tutuma yönelik bir karar almazken parti içinde yaşanacak gelişmelere göre ortak tavır alınması ve Meclis’ten çekilmeye kadar gidebilecek tutumlar dillendiriliyor. HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, dokunulmazlıkların tekrar gündeme gelmesini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin, “gündemi değiştirme” amacına bağlarken, “Yaptıkları tehditler bizi zerre kadar korkutmuyor. Saray talimatı ile karşı karşıyayız” dedi.
Milliyet’e konuşan HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ise “Biz fezlekelerin sadece bir tehdit aracı olarak kullanılmasını kabul edilemez, HDP’yi siyasal zeminden dışlamaya dönük bir niyetin yansıması olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Kontrolden çıkan otomobilin bir kasabın vitrininden içeri girdiKocaeli'nin Gebze ilçesinde, fren yerine gaza basan sürücünün kontrolünden çıkan otomobilin, bir yayaya çarptıktan sonra kasap dükkanına girdiği anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber