Geri Dön

Mektubu kim sızdırdı?

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, TBMM Başkanlığı’na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Mektubu kim sızdırdı?

“Ergenekon üyesi olduğu” iddiasıyla tutuklanan gazeteci Soner Yalçın’ın Halk TV ile ilgili olarak 27 Eylül 2010’da CHP İletişim Koordinatörü Baki Özilhan’a gönderdiği mektubun, Yalçın’ın tutuklanmasının ardından “yandaş medya” tarafından kamuoyuna açıklandığını belirten Anadol şöyle konuştu:
“Gizli olması gereken bilgilerin basına bu kadar rahat ve hızlı bir şekilde sızdırılmasının ve bunu yapan kamu görevlilerinin ortaya çıkarılamamış olmasının nedeni nedir? Bu görevliler, hükümetiniz tarafından kollanmakta, yönlendirilmekte midir? Suç işleyen bu görevlileri hükümetinizce korunmuyorsa, bugüne kadar yakalanamamış olmalarını, hükümetinizin beceriksizliği olarak açılayabilir miyiz? Yalçın’ın Özilhan’a yazmış olduğu mektubun kamuoyuna yansımış olması, hükümetinizin sadece telefonları dinlemekle kalmadığının; tüm elektronik yazışmaların, faksların ve mektupların da takip edilerek fişlendiğinin de bir göstergesi midir?” diye sordu.

Son dakika... 144 katlı gökdelen böyle yıkıldı! Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabide bulunan 144 katlı Mina Plaza gökdeleni, patlayıcılarla yıkıldı. Kontrollü yıkım anları saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber