Geri Dön

MHP aday adaylarına güvenlik soruşturması

MHP aday adaylarına güvenlik soruşturması

Aday adaylarının parti kriterlerine uygunluğu konusunda soruşturma başlatan MHP, kripto FETÖ’cülere karşı da illere müfettiş gönderiyor. Aday adaylığı resmi başvurularını 15 Kasım’da almaya başlayan MHP, bir yandan da adaylık için başvuran isimlerle ilgili inceleme yapıyor. Bu çerçevede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin miting programından adayların belirlenmesine, seçim müziği ve sloganının seçimine kadar yerel seçime yönelik tüm hazırlık sürecini yürüten Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın, Feti Yıldız ve Sadir Durmaz’dan oluşan ekip, partinin hukukçularından oluşan 15 kişilik komisyonun katılımıyla yapılan toplantılarda aday adaylarına yoğunlaştı.

Bir yandan komisyonlar öne çıkan aday adaylarının partinin kriterlerine uygunluğunu belirlemek için teşkilatlar ve referanslarla görüşüyor, diğer yandan Bahçeli’nin talimatıyla FETÖ sızmalarının önüne geçmek için parti müfettişleri illere gönderiliyor. Aday adayları konusunda yapılan çalışmaları değerlendiren Durmaz, şunları kaydetti: “Diğer seçimlerde olduğu gibi tüm aday adaylarımız için güvenlik soruşturması yapacağız. Parti müfettişlerimizi, parti görevlilerimizi göndermek suretiyle alanda birtakım tespitler yapmaya çalışıyoruz.” Durmaz, “Geçmişte tüm partiler gibi bizim partimize de malum terör örgütünün uzantıları sızmaya çalışmıştı. Yeni sızmalara fırsat vermek istemiyoruz. İnce eleyip sık dokuyoruz, özellikle kripto FETÖ’cüler konusunda” dedi. Durmaz, eşine şiddet uygulayanları, 24 Haziran’da olduğu gibi bu seçimde de aday yapmayacaklarını kaydetti.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Cumhuriyetimizin kurucu iradesi nasıl bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa, biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber