Geri Dön

MHP’den ‘dokunulmazlık’ teklifine açıktan destek!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ak Parti’nin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa’da geçici değişiklik teklifine olumlu baktıklarını ve desteklediklerini açıkladı...

MHP’den ‘dokunulmazlık’  teklifine açıktan destek!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’deki basın toplantısında, terörle ilgili fezlekesi olan milletvekilleri hakkında işlem yapmak üzere Karma Komisyonun toplanarak, bu fezlekeleri yargıya götürmesi gerektiği yönünde çağrılarının olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:
“Toplumsal talep, terörle ilgili fezlekesi olan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması olmasına rağmen, Ak Parti ve CHP’ ‘ipe un serdi’ ve ‘tüm dokunulmazlıklarla ilgili adım atılması gerekir’ diyerek, adeta terörle ilgili fezlekesi olanları koruma ve kollama, onlara siper olma, kol kanat germe gayretine girmişlerdir.”

‘Öneri sunacağız’
Bu konudaki dört önerilerini Ak Parti ve CHP’ye ilettiklerini belirten Vural, şunları ifade etti: “Kimin hangi dosyası olduğunun öğrenilmemesi için, bu fezlekelerin üstü örtülerek, geçici bir anayasa değişikliği yoluyla, dokunulmazlıkların sadece ve sadece geçici olarak kaldırılması konusunda teklif sunuldu. Bu çerçevede anayasa değişiklik önerisi sunuldu. MHP olarak, biz ne olursa olsun, terör örgütüne yardım ve yataklık yapanlarla ilgili bu fezlekelerin ivedilikle yargı tarafından sonuçlandırılmasını temin etmeye dolaylı da olsa yarayacak, anayasada geçici değişiklik teklifi önerisine olumlu bakıyoruz ve destekliyoruz.”

Sokak ortasında silahlı saldırı dehşeti!Beylikdüzü'nde iki saldırgan bir kişiyi bacaklarından silahla vurdu. Saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber