Geri Dön
SiyasetMHP grubunda Vural konuşacak

MHP grubunda Vural konuşacak

MHP lideri Bahçeli doktorların talimatı doğrultusunda bir süre daha dinlenecek. Bahçeli olmadan ilk kez yapılacak MHP grup toplantısında Grup Başkanvekili Vural konuşacak

MHP grubunda Vural konuşacak

MHP’de olağanüstü kurultay için imzaların genel merkeze sunulmasının ardından karşılıklı taktik stratejilerini belirleyen taraflar, sahaya inerek teşkilatları dolaşmaya hazırlanıyor. Genel merkez, imzacı delegeleri ikna etmeye çalışırken, muhalif kanat kendilerine destek verenlerin cephesini genişletmek için mücadele edecek.

Muhaliflerin sunduğu 543 imzayı incelemeye alan MHP Genel Merkezi’den, imza sayısının gittikçe azaldığı bilgisi geliyor. Ancak işleri sıkı tutan Genel Merkez yönetimi, MYK, Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekillerini kendi seçim bölgelerindeki delegelerle görüşerek ikna etmeleri yönünde çalışma yürütüyor. “Devletin beka sorunu yaşadığı bir dönemde MHP’nin tartışma konusu olmasından” rahatsız olan MHP yönetimi, Bahçeli’nin kalp operasyonu geçirmesine rağmen parti faaliyetlerinin aynen devam etmesine gayret gösteriyor. Bu amaçla MHP’nin TBMM grup toplantısı Bahçeli katılmamasına rağmen bugün toplanacak. Bugün saat 10.30’da gerçekleştirilecek grup toplantısında Grup Başkanvekili Oktay Vural konuşma yapacak. Böylece Bahçeli olmadan ilk kez MHP grubu yapılmış olacak.


Muhalefet yollarda

Olağanüstü kurultay isteyen muhalif kanadın lider adayları Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan da teşkilat gezilerine çıkmaya hazırlanıyor. Çalışmalarını İstanbul’dan yürüten Akşener’in bu hafta içinde Ankara’ya gelerek bir toplantı yapması bekleniyor. Daha sonra da diğer adaylarla birlikte illere gideceği ifade ediliyor. Akşener’in tek tek aradığı delegelere bizzat arayarak çıktıkları kutlu yolda değişime omuz verdikleri için teşekkür ettiği öğrenildi.

Marketin önüne bırakılan bisikleti böyle çaldıOsmaniye'de bir kişinin alışveriş için geldiği marketin önüne bıraktığı bisikleti çalan T.D., yakalandı. Bisikleti tanımadığı bir kişiye sattığını söyleyen T.D., adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler