Geri Dön

MHP'li Vural: Meclis Başkanı'nın kişisel kanaati olamaz

Meclis Başkanı'nın burada kişisel kanaati olmaz. Hükmi şahsiyeti vardır. Bu sözleri kullanırken itinayla kullanmalı. Türkiye, bu meseleleri çözmüştür. Laiklik-dindarlık ekseninde bir kutuplaşma yoktur ve olmamalıdır." dedi.

MHP'li Vural: Meclis Başkanı'nın kişisel kanaati olamaz

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın yeni anayasa ile ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi.Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklikle ilgili açıklamasını değerlendirdi. Vural "Sayın Kahraman, Meclis'i temsil etmektedir. Dolayısıyla Meclis Başkanı'nın burada kişisel kanaati olmaz. Hükmi şahsiyeti vardır. Bu sözleri kullanırken itinayla kullanmalı. Türkiye, bu meseleleri çözmüştür. Laiklik-dindarlık ekseninde bir kutuplaşma yoktur ve olmamalıdır." dedi.

YENİ BİR ALGI OPERASYONU

Vural, bir soru üzerine "Dinle ilgili her türlü kavram milletin kalbindedir. Bu milletin diniyle, mezhepleriyle kimsenin problemi yok. Bu eksenli tartışmalar yapmak yeni bir algı operasyonunun hazırlıklarıdır" dedi.TBMM Başkanı Kahraman'ın laiklikle ilgili sözlerini "düşünmeden söylenmiş sözler" diye nitelendirmenin, kendi müktesebatına aykırı olacağını savunan Vural, "Kimse kimsenin dinini sorgulama hakkına haiz değil. Bu eksende milleti ayrıştırmak, çatıştırmak, tartıştırmak doğru değil. Bu konuda Cumhurbaşkanı, Komisyon Başkanı, parti sözcüsü tavırlarını ortaya koydu." diye konuştu.

M. Emin Saraç son yolculuğuna uğurlandıYÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın babası, Hadis alimi Muhammed Emin Saraç için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. "Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhterem hocamızı imam hatip okulu yıllarından itibaren tanıdım, tanıyorum. O günden, son dönemdeki yaşadığı sıkıntılara kadar zaman zaman fırsat buldukça ziyaretlerine de hep gittim ve bu ziyaretlerimde de kendisinden çok ama çok istifade ettim. Rabbim inşallah bizleri sevgili habibinin Liva-ül hamd ismiyle müsemma sancağı altında da beraber haşru cem eylesin" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber