Geri Dön
SiyasetMSB: Provokasyon

MSB: Provokasyon

Irak’ın kuzeyindeki Duhok’ta bulunan TSK’ya ait üsse, dün bölücü terör örgütü tarafından saldırı girişiminde bulunuldu. Provokatörler, Hava Kuvvetleri’ne ait askeri uçakların alçak uçuş yapmasıyla dağıldı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Irak’ın kuzeyinde yer alan üs bölgemize PKK terör örgütünün provokasyonu neticesinde saldırı gerçekleşmiştir. Kısmi araç ve malzeme hasarı oluşmuştur” denildi. Olayın ardından, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile telefonda görüştü. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Barzani gerekli tedbirleri aldıklarını ve soruşturma başlattıklarını bildirdi. IKBY Hükümeti de “Saldırının arkasında provokatörler var ve cezalandırılacaklar” açıklamasında bulundu.

Altun: Sivillerin arasına gizlendiler

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Bloomberg haber ajansına Kuzey Irak’ta yaşanan üs saldırısı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Altun, saldırganların sivillerin arasına gizlenerek Türk askeriyle yerel halkın arasını bozmaya çalıştığını söyledi. “Bugün yaşanan provokasyon sebebiyle herhangi bir kaybımız olmamakla birlikte birtakım ekipmanlar zarar görmüştür” diyen Altun, TSK’nın üs çevresinde sivil kayıpları engellemek için gerekli önlemleri aldığını kaydetti. Altun, “PKK’lı teröristlerin sosyal medya ve diğer mecralarda yaşanan saldırı hakkında dezenformasyon faaliyeti yürüttüğünü tespit ettik. Tüm basın mensuplarını dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.

Lastiği patlayan otomobilin kaldırımda oturan adama çarptıAntalya'da Sevinç Ç.(32) kullandığı otomobil, lastiği patlayınca düz yolda direksiyon hakimiyetini kaybetti, kaldırımda oturan Abdullah Tezel'e (32) çaptı. Kadın sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği ve Abdullah Tezel'in otomobil ile duvar arasına sıkıştığı o anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler