Geri Dön

'O yetki Binali Yıldırım'a verilebilir'

AK Parti'nin yeni MKYK'sında yer alan Fatih Şahin, Davutoğlu'nun 29 Nisan'da devrettiği il ve ilçe başkanlarını atama yetkisinin Binali Yıldırım'a verilebileceğini söyledi.

Olağanüstü kongreye giden AK Parti'de birçok yeni isim MKYK'ya girdi. MKYK'daki yeni isimlerden Ankara milletvekili Fatih Şahin'e göre, il ve ilçe başkanlarını atama yetkisi ilk toplantıda Binali Yıldırım'a verilecek.

Habertürk TV canlı yayınında konuşan Şahin, MKYK'daki değişikliklerin sürpriz olduğunu belirterek, "Bu kadar değişimi ben de beklemiyordum. Burada ciddi bir şekilde AK Parti'nin geleceği planlanıyor. 35-40 yaş aralığında birçok ismin yer aldığı görülüyor" dedi.

29 Nisan'daki MKYK toplantısında Ahmet Davutoğlu'nun devrettiği il ve ilçe başkanlarını atama yetkisinin Binali Yıldırım'a verilip verilmeyeceği sorusunu Şahin şu sözlerle yanıtladı:

"Ben muhtemel görüyorum. İlk toplantıda yetki devri yaşanacaktır. Kongrelerden sonra işlerin hızlı yürümesi için bu yapılmıştır. Oradaki nüans, bu yetki devrinin kötüye kullanıldığı veya özensiz davranıldığı gerekçesiyle bu yetkiyi MKYK'nın kendi uhdesine alması düşüncesiydi. Yeniden bu yetki verilir mi, muhtemeldir."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz de, yetki devrine ilişkin "Büyük ihtimalle en kısa sürede bu yetki verilir" dedi.

Vücudunda unutuldu 5 yıl sonra fark edildiAydın'da yaşayan Hüseyin Yıldırım, böbrek ameliyatı sırasında vücudunda unutulan 28 santimlik telle 5 yıl yaşadı. Durumun başka bir hastanede fark edilmesiyle hemen operasyona alınan talihsiz adamının vücudunda unutulan tel ile ucundaki taş kitlesi, operasyonla çıkarıldı. Tetkikleri yapan doktor "18 yıllık hekimim, ilk kez böyle bir durumla karşılaşıyorum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber