Geri Dön

OHSAD’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

OHSAD’ı kabul etti
AYKUT YILMAZ Ankara

Kabulde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekili Serkan Topaloğlu da hazır bulundu. OHSAD Başkanı Reşat Bahat, toplantıya ilişkin Milliyet’e şu açıklamayı yaptı:

“Öncelikle pandemiyle ilgili her zaman devletimizin yanında olduğumuzu, cumhurbaşkanımızın emrinde olduğumuzu ifade ettik. Gerekli desteğin daha önce verildiğini yine hiçbir vatandaş dışarıda bırakılmadan gerekli desteğin verileceğini ifade ettik. Bekleyen sorunlarımız vardı. Afiliasyon yasası çıkmıştı. Üniversiteler kendi hastanelerinin ve binalarının sahibi olmak şartıyla tıp fakülteleri açabileceklerdi. Kiralamayı da kabul etmiyordu. Bunun mantığının olmadığını, bu kaynağın eğitimde kullanılmasının daha doğru olduğunu ifade ettik. Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) fiyatlarına maliyet esaslı bir güncelleme yapılmasını ondan sonra da her yıl devleti rahatsız etmeyelim, enflasyon çarpanıyla devam etmesini istedik. SUT konusunda sağlık bakanımız da kamu hastaneleri ve üniversite hastanelerinin de sıkıntılarının olduğunu, bu konuda bir düzenleme yapılmasının doğru olacağını ifade ettiler. Çok küçük ve depreme dayanıklılığı şüpheli binalarda hizmet veren özel hastanelerimizin taşınma, birleşme konusunda avantajlarının artırılmasını istirham ettik.”

Tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat ettiYavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber