Geri Dön
SiyasetOktay Vural: Güneş motel taktikleri kullanmasınlar

Oktay Vural: Güneş motel taktikleri kullanmasınlar

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Seçim hükümetini, Güneş Motel taktikleriyle kurmayı düşünecek kadar bunlar izandan kopmuş vaziyette, siyasi çürümüşlük ve çaresizlik içindeler" dedi.

Oktay Vural: Güneş motel taktikleri kullanmasınlar

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, açılım ve Çözüm Süreci'nin güçlendirdiği PKK'nın, asker ve polisi şehit etmeye devam ettiğini kaydetti.

"Bu kanlı sürecin sorumlusu bu politikaları gündeme getiren AKP ve saraydır" diyen Vural, "Terörle stratejik mücadele yapılmadığını; PKK'nın saldırısından sonra TSK'nın operasyon yaptığını; önleyici savunma yapılmadığını" öne sürdü.

Vural, "Bugün terörle mücadele bir reklam aracı, oy devşirme amacıyla kullanılmaktadır, yazıklar olsun" diye konuştu.

Terörle mücadelenin taktik amaçlı yapıldığını savunan Vural, "Terörle mücadele güçlendirilmelidir ama iktidarın bu niyeti yoktur" ifadelerini kullandı.

"İşi gücü fitne, fesat"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim hükümetini kurma görevini almış gibi demeçler verdiğini belirten Vural, "Hükümeti, Güneş Motel taktikleriyle kurmayı düşünecek kadar bunlar izandan kopmuş vaziyette, siyasi çürümüşlük ve çaresizlik içindeler" diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Vural, şunları kaydetti:

"Anayasa'ya göre bakanlıklar partilere düşer, dolayısıyla partilerin siyasi iradesi olduğuna göre bununla ilgili hiçbir inisiyatif kullanamamasına rağmen işi gücü fitne, fesat. Bir gün hayır düşünün. MHP milletvekillerinden böyle bir ahlaksız ve onursuz teklifi kabul edecek kimse çıkmayacaktır. Ancak sayın Davutoğlu, hükümeti kurmayla ilgili bir tiyo aldıysan, sana bu kabinenin oluşturacağı siyasi temellere uygun önerilerde bulunabiliriz. Üniter devleti yok sayan, PKK'yı güzelleyen, güçlendiren, Çözüm Süreci'ne sahip çıkan, rüşvet ve yolsuzluk mimarı insanlarla, sarayın vesayetini kabul edenlerle çok güzel kabine kurabilirsin."

"Haksızca, izansızca saldırıyorlar"

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan'ın sözleriyle ilgili bir soru üzerine Vural, "PKK'yı güçlendirip, askerin, polisin elini kolunu bağlayan, terörle mücadelenin ruhunu ortadan kaldıran, PKK ile pazarlığa giren, Çözüm Süreci... Geldiğiniz nokta o, onu söylüyor ama maalesef saldırıyorlar. Ne utanmazlık. İçi yanmış, kardeşini vermiş. Haksızca, izansızca Yarbay'a saldırıyorlar. Şehit yakını, yüreği yanmış bir ağabeye saldırıyorlar" diye konuştu.

"Size bakanlık teklifi gelirse tavrınız ne olur" sorusu üzerine Vural, "Böyle bir ahlaksız teklifi sunabilecek birinin Türkiye'nin başbakanı olması da Türkiye'nin ayıbı olur. Yakışanları söyledim, onlarla yol alsın. HDP ile birlikte bakanlar kurulunu oluşturma şerefi ona ait olsun. Bugüne kadar çözüm ortağıydılar bundan sonra da seçim ortağı olarak devam ettirsinler" dedi.