Geri Dön

‘Ormandaki hayvanlar kavga eder’

CHP’li Kulkuloğlu’nun yumruklanarak hastaneye kaldırıldığı dershane tasarısı görüşmesindeki kavgaya CHP’li Tanal, ‘Ormanda yaşamıyoruz’ diye tepki gösterdi ama ‘dangalak’ cevabı alınca yine kavga çıktı

‘Ormandaki hayvanlar kavga eder’

TBMM Genel Kurulu’nda önceki akşam dershanelerle ilgili yasa tasarısının görüşmeleri sırasında AKP ve CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. CHP’li milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu’nun hastaneye kaldırılmasıyla sonuçlanan görüşmede küfürler yine havada uçuştu.
Kavganın fitilini, Ak Partili Milletvekili Selçuk Özdağ’ın yaptığı şu konuşma ateşledi. Ak Partili Metin Külünk ‘ün Kulkuloğlu’na attığı yomruktan sonra ara verilmiş, görüşmelere daha sonra yeniden başlanmıştı.

‘Dangalak’ cevabı
Kürsüye gelen CHP’li Mahmut Tanal’ın “Ormanda yaşamıyoruz. Bu olay orman yasasında olan kurallardır, vahşi hayvanların başvurduğu kurallardır” sözleri yeniden tansiyonu yükseltti. Ak Partili Yılmaz Tunç, “Hayvan sensin” dedi; Tanal, “Vahşi hayvanların başvurduğu kurallar kavgadır cevabı verdi.
Tanal konuşmasını sürdürürken Ak Parti sıralarından, “vahşi hayvan sensin”, “dangalak” denildiği duyuldu. Bazı Ak Partili vekiller, Tanal’ın konuşma yaptığı kürsünün etrafını sardı. Tanal, “Saldıramazsınız, korkutamazsınız” deyince CHP’li vekiller de kürsü etrafında toplandı. Tartışma devam edince Meclis Başkanvekili Güldal umcu, birleşimi kapattığını duyurdu. Ak Partili vekiller kürsü önüne gelerek tepki gösterse de Mumcu, çalışmayı sonlandırdı.

12 gün iş göremez
CHP’li Kulkuloğlu, TBMM Genel Kurulu’nda önceki gece yaşanan kavgayla ilgili olarak, “Olayı ayırmak için araya girdim. Dirsek, yumruk vurdu. Biri alttan tepmiş, ayağımda kas yırtığı var, 12 gün iş görememezlik raporu verildi ama ben mücadeleye devam edeceğim” dedi.

Meclis’e ayna tuttu
CHP Milletvekili Melda Onur, yanında getirdiği aynayı Ak Partili vekillerine tutarak, “Paralel yapıya bakıyoruz neymiş diye, orada paralel değil, bir yansıma görüyoruz. Paralel yapı budur, yansımadır. Hepiniz oradaydınız beyefendiler, hanımefendiler” dedi.
Fotoğraf: MUSTAFA İ STEMİ

New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattıABD'de yeni tip corona virüs (covid-19) salgının merkezi haline gelen New York'ta ünlü markalar, mağaza vitrinlerini, yağma ihtimaline karşı tahta plaka ve kalaslarla kapattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber