Geri Dön

Osman Can Ak Parti yolunda

Ak Parti’nin yeni yönetiminin belirleneceği 30 Eylül’deki büyük kongre öncesi dün önemli bir görüşme gerçekleşti

Osman Can Ak Parti yolunda

Başbakan Erdoğan, Ak Parti’nin kapatılma davası açıldığı dönemde Anayasa Mahkemesi raportörü olan ve “Ak Parti kapatılmasın” diyen Osman Can ile parti genel merkezinde görüştü. Erdoğan’ın Ak Parti’ye davet ettiği Can’ın, partinin en üst yönetim organı olan 50 kişilik MKYK listesine girebileceği konuşuluyor. Can’ın, genel merkez binasına, basına görünmeden girip çıkması dikkati çekti. Ak Parti yönetiminin Can’ın Türkiye’deki hukuk siteminin incelendiği kitabını da kongre günü Ak Parti milletvekillerine dağıtacağı öğrenildi.
Erdoğan’ın önceki gün de Kürt aydın Orhan Miroğlu ile bir araya geldiği öğrenildi.
Görüşmenin Ak Parti kongresi ile ilgili olup olmadığı konusunda net bir bilgi verilmedi ancak Erdoğan’ın, 30 Eylül kongresi vesilesiyle değişik kesimlerden bazı isimleri partiye taşıyacağı konuşuluyordu. Bu çerçevede, Kürt kamuoyunun yakından tanıdığı, daha önce FP ve ANAP’tan milletvekilliği yapan Haşim Haşimi’nin de ismi kulislerde partinin yeni yüzlerinden biri olarak dillendiriliyordu.
Kongrede Ak Parti milletvekillerine dağıtılacak ve içinde kitap, kalem, çanta ve Ak Parti dokümanının olduğu koliler, dün genel merkez önüne getirildi. Kolilerin parti binasının önündeki görüntüsü objektiflere yansıdı.

Sevgilisini bağlayıp evi ateşe verdiİstanbul Ataşehir'de Alev Y. adında bir kadın, sevgilisi Emre Y. tarafından elleri ve ayakları koli bandıyla bağlandı. Emre Y., daha sonra sevgilisinin bulunduğu evi ateşe vererek kaçtı. Evde mahsur kalan Alev Y., olay yerine gelen itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucu Emre Y. yakalanarak gözaltına alındı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber