Geri Dön
SiyasetÖzçelik depremi

Özçelik depremi

Bir süre önce eski vekil Durdu Özbolat’la yumruklaşan Genel Başkan Yardımcısı Özçelik aday gösterilmeyince MYK’dan istifa etti. Özçelik PM’deki görevine devam edecek

Özçelik depremi

CHP’de 1 Kasım listeleri MYK’dan bir istifayla sonuçlandı. Önceki gün yapılan MYK toplantısında listeye alınmayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, toplantıda sert bir konuşma yaptı. Alınan bilgilere göre, listede bulunan bazı isimleri sıralayan Özçelik, “Bu isimlerin olduğu bir listede ben yoksam, partiye bir katkı sunmuyorum demektir, bu görevimi sürdürmem doğru olmayacaktır” ifadesini kullandı. Özçelik’in, “Benden korkmanıza gerek yok. Benden İhsan Özkes çıkmaz. Sonuna kadar CHP’liyim” dediği belirtildi. MYK’daki görevinden istifa eden Özçelik, PM üyesi olarak partiye hizmet edeceğini belirtti. Toplantının ardından bazı MYK üyelerinin Özçelik’i ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

Özbolat ile kavga etmişti
Özçelik’in bir süredir yakın çevresine dış politika vizyonunun bazı partililer tarafından sıklıkla eleştirilmesinden rahatsız olduğunu ilettiği, siyasete Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine girdiğine işaret ettiği öğrenildi. Özçelik’in HDP’ye oy verdiği yönünde hakkında yapılan propagandayı da eleştirdiği ifade edildi. Bir süre önce yapılan olağan Parti Meclisi toplantısında eski Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ile yumruklu kavga eden Özçelik’in Kılıçdaroğlu tarafından çizileceği bir süredir parti kulislerinde konuşuluyordu. Özbolat da Özçelik gibi aday listesinde yer almadı. Özçelik, istifasına ilişkin dün TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi. Özçelik, Kılıçdaroğlu’nun davetiyle partiye girdiğini, ülkeye 30 yıla yakın süre diplomat olarak hizmet ettiğini anlatan Özçelik, “Israrla davet edilmemin sebebi, partimizin dış politikası ve daha önce Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı olarak görev yapmam nedeniyle Kürt meselesinin çözümü konularında bilgi ve tecrübemi parti çatısı altında paylaşmam ve CHP olarak bu konularda bir fark yaratılmasını sağlamaktı” dedi.

Daha cesur bir CHP
“CHP listesinden ismi silinen adam olarak gösterilmemden dolayı elbette kırgınım” diyen Özçelik Türkiye’nin daha cesur bir CHP’yi hak ettiğini belirtedet şöyle devam etti: “Daha cesur, ilkelerin arkasında duracak liderliği de gerekli kılıyor ve istiyor. Partimin daha başarılı olmasını temenni ediyorum. Bunu PM ve dışarıda yapacağım çalışmalarla sürdürmeye devam edeceğim. Benden kurtulmaya çalışanlar varsa o kadar kolay pes ettiğimi zannetmesinler. Çabalamaya devam edeceğim” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Düzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli yakalandıDüzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli, yaşanan kovalamaca sonrasında gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler