Geri Dön
Siyaset'Özgürlüklerden asla taviz yok'

'Özgürlüklerden asla taviz yok'

Başbakan Yıldırım, partisinin Siirt ve Şırnak mitinglerinde özgürlükler ve haklar konusunda asla taviz vermeyeceklerini belirterek, “Güvenlik esastır ama en kutsal hak yaşam hakkıdır. Güvenlik uğruna özgürlüklerden asla vazgeçmek yok” dedi

'Özgürlüklerden asla taviz yok'

Ak Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, “Kürtlerin de Türklerin de bu milletin PKK, FETÖ gibi bir sorunu var. Bu sorunu kökünden çözmek için gereken neyse yapıyoruz. Güvenlik esastır ama güvenlik uğruna özgürlüklerden asla vazgeçmek yok” diye konuştu.

Yıldırım, dün önce Siirt ardından Şırnak’ta düzenlenen mitinglerde halka hitap etti. Siirt Kent Meydanı’ndaki miting konuşmasına “Size Cumhurbaşkanımızın, Türkiye sevdalısı liderimizin, eniştenizin, Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim” diyerek başlayan Yıldırım, Siirt’in Erdoğan’ı 9 Mart 2003’te yüzde 85 oyla milletvekili seçerek siyaset sahnesine çıkardığını, Ak Parti’nin kutsal yolculuğunun Siirt’ten başladığını söyledi. Yıldırım’ın mesajları şöyle:

FARK GÖZETMEDİK: Türkiye’nin batısı ile doğusu arasında hiç ama hiç fark gözetmedik. Her bölgemize ihtiyacı doğrultusunda hizmet götürdük, teşvikler yaptık, fark gözetmedik. Yıllarca ihmal edilen konuları ele aldık, hepsini çözdük. Kardeşlik köprüleri yaptık, ret ve inkar politikasını kabul etmedik. Farklılıklarımız her zaman bizim zenginliğimizdir.

TAVİZ YOK: Özgürlükler ve haklar konusunda asla taviz vermeyeceğiz. Güvenlik esastır ama en kutsal hak yaşam hakkıdır. Güvenlik esastır ama güvenlik uğruna özgürlüklerden asla vazgeçmek yoktur. Sonuna kadar özgürlük. Kürtlüğünüz ile iftihar edin, Arap’sanız Araplığınız ile övünün ama bir şeyi unutmayalım. Ay yıldızlı bayrağımız hepimizindir, 81 milyonundur. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlettir bizi bağlayan. Gerisi bizim zenginliğimizdir.

PKK DENEN PROJE ÖRGÜTÜ: Terör kaynaklarımızı kuruttu, kalkınmamızı geciktirdi. Terör evlatlarımızın, gençlerimizin geleceğini kararttı. Peki bu teröristler ne diyor? ‘Biz Kürtlerin sorunlarını takip ediyoruz, çözüyoruz’ diyorlar. Kürtlerin sorunlarıyla bunların alakası yok. Kürtlerin damlarını başlarına yıkıyorlar. Hatırlayın, Diyarbakır, Şırnak, İdil, Nusaybin’de sizin evlerini başınıza yıkan bunlar değil mi? PKK denen proje örgütün, bölücü örgütün Kürtler diye bir sorunu yok. Kürtlerin de Türklerin de bu milletin PKK, FETÖ gibi bir sorunu var. Bu sorunu kökünden çözmek için gereken neyse yapıyoruz. Terör sorununu çözmek için sivil vatandaşlarımızı ve hain teröristleri birbirinden tamamen ayırıyoruz.

KÜRT MESELESİ DEĞİL: Çocukları kandırarak dağa çıkaranlar en çok bu memleketin evlatlarına zarar vermediler mi? Şimdi artık dağa çıkaramıyorlar. Dağa çıkışlar bitti. Yavrularımız geleceğe bakıyor, dağa bakmıyor. Bugün terör Türkiye’nin gündeminden çıkmıştır. Devlet ile millet arasına fitne tohumları bundan sonra ekemeyecekler. Mesele vallahi de billahi de Kürt meselesi değil. Mesele Türkiye’nin güçlenerek büyümesini geciktirme, mesele Türk insanının zenginliğinin, her alanda gelişmesinin hazmedilememesi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobille dükkana daldılar, taksiye binip kaçtılarEsenyurt'ta, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, avize satan dükkana girdi. Kaza sonrası araç içindeki 4 kişi taksi ile kaçarken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler