Geri Dön

‘Parlamenter demokrasiye döneceğiz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Parlamenter demokrasiye döneceğiz. Biz buna çalıştık, 6 ay gibi bir sürede dönülebiliyor” dedi.

‘Parlamenter demokrasiye döneceğiz’

Karar TV Youtube kanalında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, özetle şunları söyledi:

ORTA SINIF: 2002’de Erdoğan ve arkadaşları iş başına geçtiğinde 6 dolar milyarderimiz vardı. Bu, bazı kaynaklara göre 30-32 dolar milyarderine çıkmış. Orta sınıf sıkışmış durumda. Maaşlar azalarak, alım gücü azalarak fakirlerin arasına kayan bir durum var. AK Parti yoksulluğu yönetti, yoksulluğu ortadan kaldırmayı yönetmedi.

SİSTEM SUÇLANDI: Sayın Erdoğan kendisini cumhurbaşkanı gibi hissedebilse belki başka bir gözlükle bakabilecek ama şu anda bütün doğruları o biliyor; belediye perspektifinden baktığı için. Sayın Erdoğan’ın temel sorunu şu; hep başkaları suçludur. Bir sistemi suçladı. Bu sistem parlamenter sistem. Partili cumhurbaşkanlığına geçişten sonraki fasılda çok daha vahim bir tabloyla karşı karşıyayız. Parlamenter sistem döneminde problemli durumlarla ilgili il başkanı, o şehrin milletvekili, belediye başkanı suçlanırdı, sonra bakan suçlanırdı. Şimdi o bariyer indi ve bütün her şey Sayın Erdoğan’ın iki dudağının arasında; anlıyor vatandaş bunu... Sayın Erdoğan hep AK Parti’den 10 puan yüksek olurdu, şimdi birleşti, e bir de aşağıya iniyor.

ALTI AYDA: Önce parlamenter demokrasiye döneceğiz. Biz buna çalıştık, 6 ay gibi bir sürede dönülebiliyor. Ondan sonra kurumların ve kuralların geçerli olduğu, parlamentonun güçlü olduğu kuvvetler ayrılığı esas. Bürokrasinin de siyasetçinin üzerinde bir demokrasi kılıcı olmadığı...Bunlar çok mümkün.

Sele kapılmaktan son anda kurtulduRize’nin Çayeli ilçesi Madenli beldesinde Mehmet Bostancı isimli vatandaş evinin önündeki yoldan gelen sele kapılmaktan son anda kurtuldu.Eşi Nezahat Bostancı tarafından telefonla çekilen görüntüler sosyal medyada kısa sürede çok sayıda kişi tarafından izlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber