Geri Dön

Parti bayramlaşmaları koronavirüse takıldı

Koronavirüs salgınıyla mücadelede “kontrollü sosyal hayat” aşamasına geçen Türkiye’nin, önümüzdeki Ramazan Bayramı’nı nasıl geçireceği tartışılırken, siyasi partilerin geleneksel bayramlaşmaları da merak konusu oldu.

Parti bayramlaşmaları koronavirüse takıldı
ÖNDER YILMAZ Ankara

Partilerden yansıyan ilk bilgiler, bayramlaşmaların da virüs engeline takıldığı yönünde. Yetkililer, partiler arasında bu konuda önümüzdeki günlerde bir temas olacağı ancak bayram için sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi halinde bayramlaşmanın geçekleşmeyeceği bilgisini verdi. Salgında ikinci bir dalgaya yol açılmaması, dikkatli olunması gereken dönemde olunduğunu kaydeden yetkililer, siyasi partilerin toplumun dikkatle izlediği kurumlar olduğunu vurguladı. Bu nedenle bayramlaşma konusunda örnek bir tutum alınması gerektiği kaydedildi. Öte yandan MHP’de Alparslan Türkeş döneminde başlayan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin her dini bayramda devam ettirerek gelenekselleştirdiği partililerle bayramlaşma da bu yıl yapılmayacak.

Denetimde ateşi yüksek çıkan genç kız, ambulansla hastaneye götürüldüAdana'da polis ekiplerinin koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında toplu taşıma araçlarında yaptığı denetim sırasında ateşi 38.5 derece ölçülen Bengi Y. (19), otobüsten indirilerek, test yapılması için ambulansla hastaneye götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber