Geri Dön
SiyasetPM ‘sistem’i tartışacak

PM ‘sistem’i tartışacak

CHP Parti Meclisi (PM) 30 Haziran Çarşamba günü toplanacak.

PM ‘sistem’i tartışacak

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - PM’de, Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başkanlığındaki komisyon tarafından hazırlanan güçlendirilmiş parlamenter sistem raporu üyelere sunulacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki PM’de “güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması”na son şekli verilecek. PM’de sistem çalışması onaylandıktan sonra kamuoyuyla paylaşılacak.

Kırmızı çizgiler

CHP, ‘güçlendirilmiş parlamenter sistem’ taslağında temel ilkeler ise şöyle tarif edildi: “Tarafsız Cumhurbaşkanı. Güçlü Meclis. Kolay kurulabilecek, ama zor düşürülebilecek kabine sistemi. Tamamen tarafsız ve bağımsız yargı. Başta 1982 askeri darbesi olmak üzere, tüm otoriter etkilerden arındırılmış demokratik hukuk devletini tesis edecek siyasi parti, seçim ve diğer kurum ve kuruluşlara dair mevzuatı hazırlamak.”

Bakan Koca paylaştı! Candan Erçetin'den aşı çağrısıÜnlü sanatçı Candan Erçetin, Sağlık Bakanlığının koronavirüs aşısı için çektiği kamu spotunda yer aldı. Erçetin, "İhmal etmeyin, ertelemeyin ki yine birlikte şarkılar söyleyelim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler