Geri Dön

Program değişikliği paniğin göstergesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’nin bombalandığı saatte TBMM yerleşkesinde önceki gece düzenlenen anma programının değişmesi ve kendisinin konuşturulmayacağı bilgisi üzerine katılmama kararı aldı.

Program değişikliği paniğin göstergesi

TBMM yerleşkesinde Cumhurbaşkanlığı’nın himayesindeki törende kimlerin konuşacağına ilişkin program önceki gün üçüncü kez değiştirilince Kılıçdaroğlu, TBMM’deki özel oturumun ardından önce TBMM’deki makamında yakın kurmaylarıyla, ardından parti grubuyla durum değerlendirmesi yaptı.

‘Rahatsız oldular’

Milliyet’in aldığı bilgilere göre Kılıçdaroğlu, “TBMM Genel Kurulu’nda yaptığım konuşmada darbe girişimine ilişkin olarak ifade ettiğim konuların, AKP milletvekillerinin yüzünde nasıl şaşkınlık yarattığını gözlerimle gördüm. Bu (dün) gece yapılacak programda kendi kitlelerine hitap ederek, doğruları anlatacak olmamdan rahatsız oldular, programı bu nedenle talimatla değiştirdiler. Beni konuşturmak istemiyorlar, devleti nasıl ciddiyetsiz biçimde yönettiklerinin göstergesi, üç kez program mı değiştirilir? Adalet Yürüyüşü’müzün ardından sarayda ve saray çevrelerindeki panik iyice görülüyor” ifadesini kullandı.
Kılıçdaroğlu’nun, “İki 15 Temmuz var, ‘Halkın 15 Temmuz’u’ ve ‘Sarayın 15 Temmuz’u’. TBMM Genel Kurulu’nda ‘Halkın 15 Temmuz’u’ etkinliklerine katıldım, gece Saray’ın 15 Temmuz’unun etkinlikleri var, katılmayacağım” ifadesini kullandığı belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun “15 Temmuz özel oturumunda 1 saat süre istemiştik, 15 dakikayı yeterli gördüler, çünkü gerçekleri daha fazla anlatmamızı istemiyorlar” dediği belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın giderek sertleşen bir politika izleme yanlısı olduğu ve Başbakan Yıldırım dahil çok sayıda Ak Partilinin bundan rahatsız olduğuna yönelik bilgilerin kendilerine ulaştığına işaret ettiği, “Kaybeden Türkiye olacak” dediği ifade edildi.

Trafikte drift kaza ile sonuçlandıGaziantep'te ara sokaktan çıkan bir araç, yaya ve araç trafiğinin olduğu caddede drift yapınca park halindeki başka bir araca çarptı. Bir vatandaş ise aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber