Geri Dön
Siyaset‘Provokasyonlara izin vermeyin’

‘Provokasyonlara izin vermeyin’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı’nın kapanışında partisinin belediye başkanlarını olası provokasyonlara karşı uyardı.

‘Provokasyonlara izin vermeyin’

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Basına kapalı gerçekleşen konuşmada edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Provokatif girişimler olursa, siz seçilmiş belediye başkanı olarak halkı sakinleştirin, yatıştırın. Siz yörelerinizin seçilmiş belediye başkanlarısınız; provokasyonlara izin vermeyin. Halkın tahrik edilmesine izin vermeyin. Olay çıkmasına elinizden geldiği kadar engel olun ve bu acıların sandık geldiğinde biteceğini anlatın”

“Yeterli oy alamıyorsak bu halkın suçu değil, bizim suçumuzdur.” diyen Kılıçdaroğlu, “Daha önce çok görüşmediğimiz toplum kesimleriyle bağlantıları, artırmalıyız. EYT’lilerle, apartman görevlileriyle bağımızı artırmalıyız” dedi, .

‘Kavga istemiyorum’

CHP’liler arasında kavgayı hiç bir şekilde kabul etmeyeceğini bir kez daha vurgulayan Kılıçdaroğlu, “CHP’liler kendi içlerinde kavgalı olamazlar, olmamalılar. Parti Genel Merkezi’yle iletişimi artırın. Başkanların çalışmalarının daha iyi duyurulması için Genel Merkez ile iletişim artırılmalı. Yeterli bilgi gelsin ki biz bunu halka duyuralım. Halka sandık geldiğinde bu sıkıntıların biteceğini anlatın” uyarısında bulundu.

Kemerköy Termik Santrali'ne kadar yaklaşan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyorMuğla'nın Milas ilçesindeki orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler