Geri Dön
Siyaset‘Rahatı kaçanların sinirleri bozuldu’

‘Rahatı kaçanların sinirleri bozuldu’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidarı eleştirerek, "Rahatları bozuyoruz. Niçin kavga ettiğimiz, niçin birbirimize kötü baktığımız, niçin değerler üzerinden birbirimize saldırdığımız, niçin birbirimize küstüğümüzün belli olmadığı ama buna karşılık muhteremlerin hiç rahatlarını bozmadan seçim zamanı oy aldığı bir düzeni hep birlikte yıktık" dedi. "Milletin makulün yanında toplandığını, kavgadan bıktığını" söyleyen Akşener, "Bu biraz rahatı kaçanların sinirini bozdu. Her birimizin bu sinir bozukluğu karşısında karşılaştığımız, karşılaşacağımız pek çok şeyler olacak ama biz şerbetliyiz" diye konuştu.

‘Rahatı kaçanların sinirleri bozuldu’

 

Üye katılım töreninde konuşan Akşener, büyük önder Atatürk'ün 5 Aralık 1934'te "kadınlara seçme ve seçilme hakkını teslim ettiğine" dikkati çekerek, "Her türlü konunun; kadının bedeni, saçı, başı, davranışı, hayatı üzerinden tanımlandığı bir Türkiye... Modernleşme, cumhuriyet tarifi, cumhuriyet üzerindeki kavga kadının üzerinden... Her iki taraftan da çekiştirilen, kafa kafaya vurulmaya çalışılan ama buna direnen kadınlarımız... 28 Şubat döneminde kadının başörtüsü üzerinden bir kavga vardı; başı açık-başı kapalı diye. O zaman, o kadınlar birbirlerine düşmedi. Kadının bedeni, giyimi, davranışı, tercihleri üzerinden bu adamların tümü, kadınları özne yaparak birbiriyle kavga etti. Keşke adamlar üzerine adamlar birbiriyle kavga edebileydi. Bir kadın politikacı ve genel başkan olarak bedenim, saçım başım, gözüm kaşım üzerinden vurula vurula bir hal oldum. Benim üzerimden de dövüle dövüle bir hal olan -manevi anlamda söylüyorum- kadınlarımız var" dedi.

'Geriye gittik'

Atatürk'ün "hakkı, hakka teslim eden bir lider" olduğunu belirten Akşener, "Verilmiş diyemeyeceğim, o hakkın teslim edildiği bir gün bugün. Türk kadını ister Osmanlı'nın son dönemi, ister Cumhuriyetin başı, İstiklal Savaşı, 1. Dünya Savaşı; üstüne düşen her şeyi yapmıştır. Politik bir duruşu ve tutumu da vardır. Cumhuriyet ilan edildiğinde ve 1934'te pek çok batı Avrupa ülkesinin öncesinde Türk kadınına Atatürk, hakkı hakka teslim eden bir lider olarak hakkını teslim etmiştir. Geri gittik mi? Gittik. Bizim nesil, bizim gibi tuzu kuru kadınlar; maalesef bu aldığımız görevi bugünün kadınlarına daha genişleterek, daha sağlamlaştırarak teslim ettik mi? O konuda maalesef eksiklerimiz var. Bunları da gidermek inşallah İYİ Parti'ye ve iktidarına nasip olacak inşallah" diye konuştu.

Her yerde aranıyorlar! Defalarca fotoğrafını öptü
Haberler peş peşe geldi! Şu an sadece 59 tane var
KKTC Cumhurbaşkanı Milliyet’e konuştu: Rumlar için kötü haber
Çözüm bekleyen üç sorun! Milyonlar mağdur...
Sosyal medyayı salladı! Nişan yüzüğüyle ilgili gerçeği öğrenince...
4 saatten fazla oynayan var! Kritik uyarı...
Putin harekete mi geçiyor? ABD'den flaş açıklama
Özel şoför kameraların önüne geçti! Evin anahtarı Hadise'de
Galatasaray'da ayrılık! İşte yeni adresi...
Meteoroloji yeni raporu yayımladı! Birçok il için sarı kodlu uyarı
G.Saray'dan ilk transfer! Anlaşma sağlandı
Serenay'dan 'aşk' çıkışı! Umut Evirgen'in ailesi istemedi mi?
Tuzlaspor'dan Galatasaray'a tarihi fark: 6-2
Asgari ücretin üzerinde çalışanlar dikkat! Maaş tabloları ortaya çıktı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta