Geri Dön
SiyasetRet kararına itiraz etti

Ret kararına itiraz etti

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezlekenin yeniden düzenlenmesi talebiyle İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurmuştu. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi ise “düzeltilecek bir husus olmadığı” gerekçesiyle talebi reddetmişti. Mahkemenin bu kararı sonrasında Berberoğlu avukatları aracılığıyla, bir üst mahkeme olan İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulundu.

Ret kararına itiraz etti

İtiraz dilekçesinde, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince düzenlenen 9 Şubat tarihli fezlekenin yeniden düzenlenmesine ilişkin ret kararının kaldırılması ve yeniden fezleke düzenlenmesi talep edildi. İtirazda dilekçesinde, Enis Berberoğlu’nun “lehine hükmedilen hak ihlali kararları sonrası aleyhe algı ve sonuç yaratacak fezleke düzenlenemeyeceği” belirtildi. İtirazda dilekçesinde, “İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin müvekkilin aleyhine işlem doğuracak şekilde bir suç isnadını üç ayrı suç türü ve üç ayrı sevk maddesine bağlayarak fezleke düzenlemesi hukuk devleti ve hukuki güvenlik ilkelerine açık ve ağır bir aykırılık teşkil edecektir” denildi. Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından Berberoğlu hakkında 5 yıl 10 ay hapis cezasının “Bir gün fazlasına dahi yeniden yargılama aşamasında hükmedilemeyecektir. Haliyle Fezleke’de TCK 329. maddesi dışında bir sevk maddesinin varlığı hukuken kabul edilemez” denildi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Ordu'da 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen ikinci lahit bulunduOrdu'nun Fatsa ilçesinde kazı çalışmalarının devam ettiği alanda, yaklaşık 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen ikinci lahit bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler