Geri Dön

Şaban Dişli 8 yıl sonra parti yönetimine döndü

Ak Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım A Takımını açıkladı. Partinin yöne yönetiminde aralarında bakanlarında bulunduğu birçok yeni isim var. En dikkat çeken isim ise 8 yıl sonra parti yönetimine giren Şaban dişli oldu.

Şaban Dişli 8 yıl sonra parti yönetimine döndü

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım Ak Parti'nin MYK listesi açıkladı. Davutoğlu'nun A Takımında bulunan birçok isim değişti. Bakanlık koltuğunu kaybeden Cevdet Yılmaz ile Mehmet Müezzinoğlu da parti yönetimine girdi. Parti yönetimine giren bir diğer isim ise Sakarya Milletvekili Şaban Dişli oldu.

MKYK'ya girmeyen Mehmet Ali Şahin'in yerine Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Hayati Yazıcı getirildi. Genel Sekreter Abdülhamit Gül, Mustafa Ataş, Çiğdem Karaaslan, Vedat Demiröz yerlerini korurken, Mehmet Mehdi Eker ile Nükhet Hotar ise görevleri değişti. Eker, ekonomi işlerinden, dış ilişkilere kaydırılırken, Hotar ise sosyal işlerden Ar-Ge'ye kaydırıldı.

A TAKIMINA YENİ GİREN İSİMLER

Ahmet Sorgun, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, eski bakan Cevdet Yılmaz,Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. Yerel yönetimlerden Erol kaya sorumlu olurken, Öznur Çalık ise sosyal politikalardan sorumlu oldu.

DİŞLİ 8 YIL SONRA DÖNDÜ

Sakarya milletvekili Şaban Dişli 8 ylıl sonra parti yönetimine dönüp Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Dişli 2008 yılında MKYK ve MYK görevlerinden istifa etmişti. Siyasete bir dönem ara veren ve hakkındaki suçlamalardan aklanan Dişli, 1 Kasım seçimlerinde yeniden milletvetkili seçildi. Dişli, AKP’nin 2. Olağanüstü Kongresi’nde 50 kişilik MKYK listesine girmişti. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına eski Bakan Mehmet Müezzinoğlu,İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na Yasin Aktay getirildi.

Brezilya’da futbolcuları taşıyan uçak düştüBrezilya'da meydana gelen uçak kazasında, Brezilya 4. futbol ligi ekiplerinden Palmas Futebol e Regatas'ın kulüp başkanı ve 4 futbolcusu hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber