Geri Dön
SiyasetŞafak Pavey vekillikten istifa etti

Şafak Pavey vekillikten istifa etti

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek milletvekilliği görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Şafak Pavey  vekillikten istifa etti

Pavey’in dün öğlen saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek istifa kararını bildirdiği, bir süredir sağlık sorunları nedeniyle yasama faaliyetlerine katılamadığını, bu nedenle milletvekilliği görevini sürdürmeyi etik bulmadığını ilettiği öğrenildi.
Pavey, dün yaptığı yazılı açıklamada, “Siyasete başladığım 2011 yılından bu yana seçmenimize olan sorumluluklarını yerine getirmek için var gücümle çalıştım. Yüksek tempoda, aralıksız geçen yıllar içinde, ortaya çıkan sağlık sorunlarını çoğu zaman göz ardı ettim. Gelinen noktada sağlık sorunlarımı daha fazla ertelemem mümkün olmadığı için milletvekilliğinden istifa kararı aldım. Öncelikle seçmenimize, bana siyasete girerek hizmet etme fırsatı tanıyan genel başkanımıza, yol arkadaşlarıma ve partime teşekkür ederim. Altı yıldır yürekten inanarak sürdürdüğüm mücadeleye bundan sonra da milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım” ifadelerini kullandı.
Meclis oylayacak
Pavey, dün öğlen saatlerinde istifa kararını Kılıçdaroğlu’na iletti. Pavey’in, tedavisini halen Brüksel’de sürdürdüğünü, bir süredir sağlık sorunları nedeniyle yasama faaliyetlerine katılamadığını bu nedenle milletvekilliği görevini sürdürmeyi etik bulmadığını ifade ettiği öğrenildi. Pavey’in, gergin geçen anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında çıkan arbedede kol protezi çıkmıştı. Bunun üzerine Pavey, Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde bir süre tedavi edilmişti. Pavey’in istifasıyla TBMM’deki boş sandalye sayısı 5’e yükselirken, CHP’nin sandalye sayısı ise 132’ye düştü. Pavey’in istifası için TBMM Genel Kurulu’da oylama yapılacak. İstifa kararı, oylamada kabul edilirse yürürlüğe girecek.

Ankara'da iki kişinin bildiği sır değildir!
Tüm memurlara fark ödemesi! Ocakta maaşlara yansıyacak
Kriptoda 'dip' dalga! Birkaç günde yüzde 20'lik sert düşüş
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepki
Türkiye'nin acı kaybı! Teoman Duralı vefat etti
Ayrılık sürprizi! 'Geri dönmesi için uğraşıyoruz'
Ölümden dönen Hakan Taşıyan'dan aylar sonra bir ilk! İşte sonra hali
Fotoğraf olay oldu! Başbakan sabaha karşı 4'te böyle görüntülendi...
F.Bahçe şaşkınlığı! 'Bu adam nasıl kulübede oturuyor?'
Türkiye sayılı ülkeler arasına girdi! Fiyatına paha biçilemiyor
Yapan yandı! Denetimler sonrası ceza yağdı
İngiltere'de sürpriz denetim! Polis kılığına girdi
Sakin kasaba kan gölüne döndü! Korkunç gerçek ortaya çıktı...
Eski aşkıyla ödül töreninde! İrem'den dekoltesine ilginç yorum
Çekiliş Salı Akşamı 21:30’da!