Geri Dön

Sancısı olan başını çıkarmaya başladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, YSK’nın iptal kararı sonrası İstanbul teşkilatı ve vekilleriyle 23 Haziran sürecini masaya yatırdı.

Sancısı olan başını çıkarmaya başladı

Milliyet’in parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre, geçen hafta İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ve bazı milletvekilleri, belediye başkanları ile teşkilat temsilcilerinin katıldığı toplantıda Erdoğan, İstanbul seçimleri için bütüncül ve farklı bir propaganda süreci izlenmesi talimatı verdi. Erdoğan, mitinglerden çok, doğrudan vatandaşla temas halinde bir propaganda çalışması yapılmasını istedi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun YSK’nın iptal kararı sonrası yaptıkları açıklamalara işaret eden Erdoğan’ın, iki isimle ilgili “Benimle ilgili karın sancısı olanlar kafalarını ortaya çıkarmaya başladı” değerlendirmesi yaptığı belirtildi.

Toplantıda Sultanbeyli Belediye Başkanı ile Erdoğan arasında da ilginç diyaloglar yaşandı. Belediye Başkanı “Evet biliyoruz bütçeye maliyeti olacak ama EYT’liler ile ilgili bir iletişim dili bulmamız lazım” deyince Erdoğan’dan “siz hâlâ orada mısınız o iş bitti” tepkisi geldi.

“Kürtler ile ilgili bir şey yapmak lazım” değerlendirmeleri üzerine ise Erdoğan’ın yapılan yardımları, sağlanan imkanları sıraladıktan sonra, “Ama neticede durum böyle. Her türlü ihtiyacı karşılıyorsunuz, hizmeti götürüyorsunuz ama yine de oy vermiyor. O nedenle artık mideye değil artık buraya (elini başına götürerek) bakacağız” dediği bildirildi.

Vicdansızlık! Yeni doğmuş bebeği çöpe attılarŞİŞLİ'de temizlik görevlilerinin çöp aracına attıkları çöplerin içinden bebek çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber