Geri Dön
Siyaset'Sandık görevlileri bugünden belirlendi'

'Sandık görevlileri bugünden belirlendi'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, sandık görevlilerinin büyük bir kısmının bugünden belirlendiğini kaydederek, sandık görevlilerinin seçim günü çeşitli nedenlerden dolayı görev başında olamaması ihtimaline karşılık, sandıkların yüzde 25’inde de yedek görevlendirmeler yapıldığını söyledi.

'Sandık görevlileri bugünden belirlendi'

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Salıcı, MYK Raporu’nda, “parti örgütü”ne ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

SANDIK GÖREVLİLERİ: Türkiye’nin istikrarı, huzuru ve içerisinde bulunduğu krizi aşması için erken seçim ihtiyacı acildir. Tüm örgütleriyle sahada olan Cumhuriyet Halk Partisi, sandık görevlilerinin büyük bir kısmını bugünden belirlemiş durumdadır.

YEDEK GÖREVLENDİRME: Bir önceki genel seçimde YSK tarafından belirlenen ve oy kullanma işlemi gerçekleştirilen 180 bin sandığın yüzde 90’dan fazlasında üyelerimiz asil olarak görevlendirilmiş, asil görevlilerin seçim günü çeşitli nedenlerden dolayı görev başında olamaması ihtimaline karşılık, sandıkların yüzde 25’inde de yedek görevlendirmeler yapılmış durumdadır.

SAHADA EN AZ İKİ GÜN: İl başkanlarımızdan gelen saha çalışması talepleri ve programları genel başkan yardımcılığımız tarafından hassasiyetle incelenmeye devam etmektedir. Görevlendirmeler sonucu oluşan heyette yer alan milletvekilleri, Parti Meclisi ve YDK üyeleri gittikleri illerde en az iki gün kalarak sahada vatandaş ile bire bir temas etmektedir.

DOĞU MASASI’NA 6 EKİP: Toplam 24 ilden oluşan Doğu Masası çalışma illerinin 23’ünde PM üyeleri, YDK üyeleri ve milletvekillerinden oluşan altı ekip oluşturulmuştur. Diyarbakır ilinde yürütülecek çalışmalar Genel Merkez uhdesine bırakılmıştır. Doğu Masası kapsamına giren illerden, Genel Başkanlığımıza gelen ve özel kalem müdürlüğümüzce Doğu Masası koordinatörlüğümüze iletilen talepler değerlendirilip bu değerlendirmelerin sonucu özel kalem müdürlüğümüze yazılı olarak iletilmiştir.

Musa Orhan'ın cezası belli oldu! Cinsel saldırıdan yargılanıyordu
Acı haberi Bakan Soylu açıkladı! Güldal Akşit vefat etti
Savcıyı şehit eden teröriste rekor ceza
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Memur emeklilere güzel haber! İşte zam farkında son rakam
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Fatih Terim'in transfer listesi ortaya çıktı! Ocak'ta 4 yıldız birden...
Milyonları ilgilendiren düzenlemede son günler! Cezası 2 milyon 678 bin TL
Buse Varol'dan 'üçüncü çocuk' açıklaması!
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Tolgay'dan G.Saray öncesi Lazio'ya büyük darbe!
3 çocuğun 900 km'lik hırsızlık rotası! İnanılmaz olay
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta