Geri Dön

‘Seçim bitti işimize bakalım’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MYK toplantısında ekonomik reformlara odaklanılacağı mesajını verdi.

‘Seçim bitti işimize bakalım’

Erdoğan, önceki gün MYK toplantısında İstanbul’da görev alan genel başkan yardımcıları izlenimlerini ve seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerini yaptı. Erdoğan’ın da değerlendirmelerin ardından seçimdeki ortaya çıkan tabloyla ilgili detaylı bir rapor istediği ve bir sonraki MKYK’da bu konuyu daha detaylı ele alacaklarını söylediği bildirildi. Erdoğan’ın, “Yerel seçimler artık bitti. Önümüzde seçimsiz uzun bir dönem var. Başta ekonomi olmak üzere reformlara odaklanacağız. AK Parti, tüm reformların öncü partisidir. Bu öncülüğümüzü yeniden vatandaşa göstermemiz ve sorunlarını çözmemiz gerek” değerlendirmesi yaptığı kaydedildi.

Erdoğan, ekonomi ile ilgili bir paketin, yargı reformunun da buna paralel olarak gündeme geleceğini tekrarladı. Erdoğan’ın değerlendirmeler sürerken, “vatandaşın her mesajı bizim için değerlidir” yorumu yaptığı kaydedildi. AK Parti’de çeşitli alanlarda yöneticilik yapmış, ancak CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na destek veren açıklamalar yapan bazı isimlerin toplantıda gündeme getirilmesi üzerine de Erdoğan’ın, “anlam vermek zor” değerlendirmesi yaptığı da kaydedildi. Bazı MYK üyelerinin de “AK Parti kuruluşunda temsil ettiği değerlere daha fazla sarılmalı” yorumunu yaptığı belirtildi.

Erdoğan, parti içinde bir değişim beklentisi olduğuna dair yorumlar üzerine de “Kimsenin iddiasıyla iş yapamayız. Gereken bir tablo ortaya çıkarsa adımımızı atarız” dedi. Erdoğan, İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın seçim sürecindeki çalışmalarına teşekkür ederek, MYK’ya üyelerine, Yıldırım’a yönelik desteğinin devam ettiği mesajını verdiği belirtildi.

Kısıtlamada sokağa çıktı, cezayı yiyince gazetecilere tükürdüSokağa çıkma kısıtlamasında araç ile sokağa çıkan 4 kişi Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği uygulamalara takıldı. Sürücü ve yanında bulunan 2 kişiye toplam 15 bin lira cezai işlem uygulanırken, görüntü alan gazetecilere de şahıslar tükürdü. Ayrıca bir başka uygulamada da 3 kişiye 16 bin 7 lira idari para cezası kesildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber