Geri Dön
SiyasetSon dakika... Başbakan Yardımcısı Canikli: ABD'nin YPG'ye silah vermesi kabul edilemez

Son dakika... Başbakan Yardımcısı Canikli: ABD'nin YPG'ye silah vermesi kabul edilemez

ABD'nin terör örgütü YPG'ye ağır silah yardımına hükümetten tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Canikli"Kabul edilemez" dedi.

Son dakika... Başbakan Yardımcısı Canikli: ABD'nin YPG'ye silah vermesi kabul edilemez

ABD'nin terör örgütü YPG'ye ağır silah yardımına hükümetten ilk tepki geldi. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli A Haberde katıldığı programda "ABD'nin YPG'ye silah yardımı kabul edilemez. ABD, YPG üzerinden terör örgütü PKK'ya her türlü desteği veriyor. Böyle bir politika kimseye fayda sağlamaz. Beklentimiz bu hatanın durdurulması" dedi.

ABD yönetiminni bu yanlıştan dönmesini isteyen Canikli, "Umut ediyoruz ki ABD yönetimi bu yanlışa dur diyecektir, bundan vazgeçecektir, böyle bir politika kimseye fayda sağlamaz, terör örgütleriyle aynı çuvala girilmez. Gerekli tüm diplomatik girişimleri yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz. Temennimiz yeni ABD yönetimi tarafından bu yanlış durdurulur ve dostluğun gereği ne ise o yapılır. DEAŞ'la mücadele için kara harekatı ancak YPG ile başarılı olabilir söyleminin gerçekle ilgisi yoktur, umarım bu yanlıştan dönülür”ifadesini kullandı.

ABD SAVUNMA BAKANLIĞI AÇIKLADI

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, ABD Başkanı Donald Trump’ın PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye silah verilmesi talimatını onayladığını açıklamıştı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobili çizildiği için tartıştığı site görevlisini öldürdüKonya'da otomobilinin sağ kapısı çizilen Ahmet Ü. (32), görevini yapmadığı gerekçesiyle tartıştığı site görevlisi 2 çocuk babası Adem Topbaş'ı (24) bıçaklayarak öldürdü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler