Geri Dön
SiyasetSon dakika... İYİ Parti'de Lütfü Türkkan'dan boşalan koltuğa Erhan Usta getirildi

Son dakika... İYİ Parti'de Lütfü Türkkan'dan boşalan koltuğa Erhan Usta getirildi

İYİ Parti TBMM Grubu'nda, Lütfü Türkkan'ın istifasıyla boşalan Grup Başkanvekilliği için yapılan seçimde yeni isim Samsun Milletvekili Erhan Usta olarak belirlendi. Öte yandan Türkkan, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili olarak görevini sürdürecek.

İYİ Parti TBMM Grubu, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında olağanüstü toplandı. Bingöl'de bir şehit yakınına küfrettiği için İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfü Türkkan'ın yerine bu göreve, Samsun Milletvekili Erhan Usta seçildi.

Bir buçuk saat süren toplantı sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı.

MERAL AKŞENER'DEN UYARI

Edinilen bilgiye göre; Meral Akşener toplantıda ''Bu olayı tasvip etmemiz mümkün değil. Vatandaşla diyaloglarınızda soğukkanlılığınızı koruyun, öfkenize mağlup olmayın. Gündemi değiştirmelerine müsaade etmeyeceğiz. Bizi sahadan çekmek istiyorlar. Vatandaşın gündemini konuşmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

ŞEHİT YAKININA KÜFÜR 

Lütfü Türkkan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, Bingöl'de esnafı ziyaret ettiği sırada tepkisini gösteren şehit yakını Tahir Gümren'e küfretmişti. Türkkan, gelen tepkilerin ardından Akşener'in talebiyle, İYİ Parti Grup Başkanvekilliği'nden istifa etmişti. 

Son dakika... İYİ Partide Lütfü Türkkandan boşalan koltuğa Erhan Usta getirildi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta

ERDOĞAN: BU ADAMIN PARLAMENTODA YERİ OLAMAZ

Lütfü Türkkan'ın küfür ettiği şehit ailesinden Ahmet Gümren ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ahmet Bey öncelikle ben bu namus fukarası adama her yerde gerekeni söyledim. Bugün Boşnak dernekleriyle bir toplantım vardı. Orada da yine bütün o derneklerin başkanlarına söyledim. Arkadaşlarım da gerekenleri söylüyorlar. Ancak çarşamba günü benim grup toplantım var. Orada zaten tepeden tırnağa bunlara ne gerekiyorsa yapacağız. Bizim şehitlerimize, şehitlerimizin bacılarına bunlar en ufak bir hakarette bulunamazlar, bunların alnını karışlarız. Gereken ne ise bunlara zaten sonuna kadar yapacağız. Bundan geri adım atmamız mümkün değil. Yok görevden almışlar... Bu adamın bu parlamentoda yeri olamaz. Biz gereken neyse onu yapacağız. Ama asıl önemli olan, gerek bu adamın bu parlamentoda yerinin olmayışı gerek genel başkanının da her şeyden önce kendi üzerine düşen görevi yapması." demişti.