Geri Dön

Soylu: Ehliyet bilgileri kimliğe yüklenecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aksaray Genç Mucidler Bilim ve Sanat Derneği’nce yürütülen, “Gelecek Evinde Şekillenecek” projesinin online açılışında yaptığı konuşmada, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yılda 35 milyon vatandaşın hizmet aldığını belirtti.

Soylu: Ehliyet bilgileri kimliğe yüklenecek

Kimlik kartlarının değiştiğini, şimdi bir adım daha ileri giderek ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin cuma gününden itibaren başlayacağını söyleyen Soylu, şunları kaydetti: “Ehliyeti kimliğimizin içerisine yüklüyoruz. Yani vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak. Bizim polislerimiz de denetleme yaparken ‘ehliyetin yoksa sana ceza yazarım’ demeyecek. Becerebilirsek e-imzayı, banka kartlarını, SGK ve sağlık bilgilerini de bunun içerisine koyacağız.”

5 terörist etkisiz

Soylu, Twitter’dan yaptığı açıklamada Siirt’te beş teröristin ölü ele geçirdiğini bildirdi. Soylu, “Yıldırım 11 Herekol Operasyonu kapsamında, jandarma komando ve JÖH birliklerimiz bugün (dün) Siirt’te beş teröristi daha ölü ele geçirdi. Son 1 haftada 22 terörist ölü, beş teslim ve iki sağ olmak üzere toplam 29 terörist etkisiz... Kahramanlarımıza teşekkürler” ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise Şırnak’ta bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi. Böylece 1 Ocak’tan bu yana ikna yoluyla teslim olanların sayısı 154’e yükseldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi'ne video mesajCumhurbaşkanı Erdoğan'ın, BM 75. Genel Kurulu etkinlikleri kapsamında düzenlenen Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi’ne video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, "Tarihi mesuliyetimiz yok denecek kadar az olmasına rağmen iklim değişikliği ile mücadelede en ön saflarda yer alıyoruz." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber