Geri Dön
Siyaset‘Soysuzlarla görülecek hesabımız var’

‘Soysuzlarla görülecek hesabımız var’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gezi olayları sırasında “Zulüm 1453’te başladı” sloganını kullananlar, CHP’li Muharrem İnce’nin “beka-zeka sorunu” tartışması yaratan sözleri ve 31 Mart sonrası için hazırlık yapanlara sert çıkarak, “Soysuzlarla görülecek hesabımız vardır” ifadelerini kullandı.

‘Soysuzlarla görülecek hesabımız var’

Bahçeli, partisinin İstanbul İl Teşkilatı tarafından organize edilen toplantıda yaptığı konuşmada şu mesajları verdi :

- ŞEYTANIN BACAĞINI KIRMAK: İstanbul’da hak ettiğimiz siyasi mevkiye gelmek, feleğin çemberini yarmak, şeytanın bacağını kırmak artık ertelenemez bir amaçtır. Aynı zamanda yan gelip yatanların, köşe bucak dedikodu yayanların, emek vermek yerine engel çıkarmak için uğraşanların dönen tekere çomak sokmalarına izin vermiyorsunuz.

- SİYASİ MASKARALAR: İstanbul ülküleri olanların harcıdır. İstanbul büyük düşünenlerin haysiyetidir. İstanbul dünyayı Türkçe okuyanların hedefidir. İstanbul biziz, biz İstanbul’uz, hepimiz büyük Türkiye’yiz, büyük Türk milletiyiz. Zulüm 1453’te başladı diyen soysuzlarla görülecek hesabımız vardır. Beka sorunu yok, zeka sorunu var diyen, 31 Mart’a yönelik olarak sinsi sinsi kaos hazırlığı yapan siyasi maskaralardan sorulacak hesabımız vardır.

- ZEKÂMIZIN SADAKASI: Beka sorunu yok, zeka sorunu var diyenler, biliniz ki çukurdadır, uçurumun dibindedir. CHP yine tarihin yanlış tarafındadır. HDP’yle gönül ittifakı kuranlar, FETÖ’nün kumandası altında olanlar, YPG’yi kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum görenler bekayı nereden bilecek, bekanın nesini idrak edecektir? Biz hem beka deriz, hem de zekâmızla bahtiyarlık duyarız. Biliriz ki, malum isimlere zekâmızın sadakasını versek ömür boyu kendilerini alim, arif, ilim kutbu zannederler. HDP’yle yasak ilişki yaşayanlar, PKK’lılara arkadaş diyenler için beka sorunu doğal olarak ham bir hayaldir.

- BÖREK ÇÖREK SORUNU: Güney sınırlarımız boyunca sahnelenen vahşet ve dehşete bir kez olsun tepki göstermeyen, haine hain diyemeyen, katile katil diyemeyen, milli güvenlik için kaygı taşımayan zevat için beka sorunu değil börek-çörek sorunu vardır. Üstelik 1881 adet Atatürk hakkındaki kitabı 2 bin 500 liradan satanlar için beka sorunu değil, ballı kaymaklı ticaret sorunu vardır ve bu sorunu da alavere-dalavereyle çözmüşlerdir.

- MADURO’YA DESTEK: Venezuela’daki tüyler ürpertici feci olayları görüyorsunuz. ABD Başkanı Trump seçilmiş bir devlet başkanını yayımladığı Twitter mesajıyla devirmeye kalkışmıştır. Bu haydutluktur, darbeciliktir, despotluktur. Maduro’nun teslim olmaması, boyun eğmemesi, emperyalizmin esaretine girmemesi dileğimdir.

Arama kaydı bulunan şüpheli, motosikletle gezerken yakalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde uygulama yapan bekçilerin şüphe üzerine durdurduğu motosiklet sürücüsü Ozan A.'nın (24), hırsızlık suçundan arandığı ve motosikletin de trafikten men edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan Ozan A.'ya, sokağa çıkma yasağına uymadığı için 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler