Geri Dön
Siyaset‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’

‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’

Bağımsız İstanbul Milletvekili Özkes’in ‘saray’ açıklaması tepki topladı. Özkes bunun üzerine ‘Vatanın bütünlüğü için saraydaydım’ diye bir açıklama yaptı

‘Söz konusu vatansa  gerisi teferruattır’

CHP’den istifa eden Bağımsız İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’in Beştepe’deki 30 Ağustos resepsiyonuna katılarak, twitter hesabında “Hz. Muhammed bugün yaşıyor olsa saraya girer mi, bu akşam orada hissettim ki kesinlikle girerdi, çünkü orada sünnetten emareler çok” diye yazması tartışma yarattı.

Bu açıklamalara tepki gösterilmesi üzerine Özkes yine twitter’dan “Sanki bir ayıp işlemişim, bir günah işlemişim gibi saldıranlara Allah akıl fikir versin. Nedir bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı? Allah ıslah etsin. Meraklılar için söyleyeyim Atatürk de bugün yaşıyor olsa mutlaka sarayda olurdu. Bara, meyhaneye gitseydim beni överlerdi. Saraya gittim diye bana saldırıyorlar. Orada Kur’an dinledim, namaz kıldım, ayıp mı, günah mı? Benim CHP’de iken söylediklerimi bırakın, ben artık vallahi de billahi de ’CHP’li İhsan Özkes’ değilim, ben İhsan Özkes’im lütfen kabullenin. ’Tayyip Erdoğan düşmanlığı PKK dostluğuna götürüyorsa, burada düşünmek gerekmez mi’ demiştim, ben de düşündüm ve saraya gittim. Siz de gidin. Bırakın geçmişte şöyle dediğimi, böyle dediğimi, söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Milletin birliği, vatanın bütünlüğü için saraydaydım” mesajlarını attı.

‘Gaffar’dan yanayım’

NTV’de Özkes’in açıklamaları sorulan Kılıçdaroğlu, “Ben Abuzer Gaffar’dan yanayım. Sahabedir, makamı Adıyaman’dadır. Muaviye’ye, ‘Eğer bu sarayı halktan topladığın vergilerle yaptıysan haksızlıktır, pırsızlıktır, kendi paranla yaptırdıysan haramdır’ demiştir. Ben israfın haram olduğuna inanan birisiyim. Özkes ne düşünür bilemem. Lükse ve şatafata asla inanmadım. Siyasete giren din adamlarının belli tutarlılık içinde hareket etmelerini savunmuşumdur” demekle yetindi.

Tepki topladı

Özkes’in açıklamaları CHP’de tepkiyle karşılandı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de geçmişte Ak Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı konusunda eleştirilerde bulunan Özkes’in, seçimlerin yaklaştığı günlerde övgülerde bulunduğunu ileri sürdü.

Özel, “Sayın İhsan Özkes, Peygamber Efendimizin ve Yüce Allah’ın ismini siyasette bolca kullanıyor. Ben bunu hiç doğru bulmam. Defalarca da söyledim ama bir kez, bir cümle içinde kullanacak olursam, Allah kimseyi İhsan Hoca’nın düştüğü duruma getirmesin” şeklinde konuştu. Özel, ayrıca bağımsız bakanların yemin etmeleri gerektiğini belirterek “Meclis’in derhal toplantıya çağrılması gerekiyor” yorumunda bulundu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler