Geri Dön

‘Süper ebeveynlik sendromu’na dikkat!

İzmir’de ailelere destek veren psikolog ve oyun Terapisti Gül Çelik, süper anne - baba olmaya çalışırken, süper hatalar yapıldığını söyledi.

‘Süper ebeveynlik   sendromu’na dikkat!

Herkesin çocuklarına en iyisini vermeyi arzu ettiğini, ancak ‘süper ebeveynlik’ sendromunun önemli bir sorun olduğunu anlatan Çelik, “Süper ebeveynlik sendromu son yıllarda birçok ailede ortaya çıktı. Bu durum, fizyolojik belirtilerle başlayabiliyor” dedi. Bu sendromu yaşayan anne ve babalarda kas ağrısı, sindirim bozukluğu, uykusuzluk, yorgunluk, hayattan zevk alamama, cinsel isteksizlik gibi belirtilerin ortaya çıktığını belirten Çelik, “Bu kişilerde her şeyin en mükemmelini yapma isteği var. Oysa ideal anne - baba yoktur” diye konuştu.

Bebek'te yürüyüşe çıkan genç kız açıklamalarıyla herkesi şaşırttı!Beşiktaş Bebek sahilinde yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında yasağa uymayarak yürüyüşe çıkan ve "Evde canım sıkılıyor, bizi nereye kadar tutacaklar" diyerek şaşkınlık oluşturan genç kıza, Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından 3 bin lira idari para cezası kesildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber