Geri Dön

Tahliye edilen CHP’li başkan yeniden aday

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Beldesi Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, dün tahliye edilmesinin ardından CHP ilçe başkanlığı tarafından yeniden aday gösterildi

Tahliye edilen CHP’li başkan yeniden aday

Özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök’ün talimatıyla 12 Şubat’ta düzenlenen “Fare Operasyonu” kapsamında, “Alaçatı Port projesi için usulsüz imar değişikliği, ihallelerde usulsüzlük ve haksız kazanç” iddialarıyla gözaltına alındıktan sonra beş kişiyle birlikte yargılanmak üzere tutuklanan Dalgıç, önceki gün serbest bırakıldı.
İzmir 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, Dalgıç ile birlikte, diğer beş kişi de tahliye edildi.
CHP Çeşme İlçe Başkanlığı, siyasi partilerce aday listelerindeki eksiklik ve değişiklerin bildirilmesi süresinin yasa gereği dün dolacak olması nedeniyle, İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu ve daha önce belediye başkan adayı olarak bildirilen Muharrem Özen’in yerine Dalgıç’ı aday gösterdi. Özen’in ismi ise belediye meclisi kontenjan adayı olarak bildirildi.

Sürücülerini kabusu olan yol! 'Bubi tuzağı gibi'İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Esenyurt'ta döner kavşakta yaptığı yeni düzenleme sürücülerin kabusu oldu. Döner kavşağa gelen bazı sürücüler hiçbir trafik işareti göremeyince her araçlarının ön lastikleri beton blokların üzerine çıkmaya başladı. Kaza yapanlardan Mustafa Arıkan "Yol çalışması bubi tuzağı gibi" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber