Geri Dön
Siyaset‘Tarihe geçen bir nesil olacaksınız’

‘Tarihe geçen bir nesil olacaksınız’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Jandarma Teşkilatının 182. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

‘Tarihe geçen bir nesil olacaksınız’

Soylu, yaptığı konuşmada, jandarmanın kuruluş yıl dönümünün kendileri için onur ve gurur günü olduğunu ifade ederek, “İnşallah bu nesil, yani sizler son PKK’lıyı etkisiz hale getiren ve tarihe geçen bir nesil olacaksınz” dedi. Jandarma istihbaratının terörle mücadeleye çok önemli katkısı olduğunu vurgulayan Soylu, Jandarma Genel Komutanlığımızın görev alanında mal varlığına karşı işlenen suçlarda aydınlatma oranı 2018’de yüzde 68 iken, 2020 sonunda yüzde 80’e, kişilere karşı işlenen suçlarda ise aydınlatma oranının yüzde 99 olduğunu söyledi.

Soylu, “Türkiye’de geçen yıl yakaladığımız kök kenevirin piyasa değeri yaklaşık 22,9 milyar liradır. Birtakım çevrelerin rahatsız olmasının temel sebebi de budur. Türkiye’de satılan her 4 sigaradan 1 tanesi kaçak olarak giriyordu. Şu anda yüzde 2,5-3 seviyelerinde. Bu da Jandarma ve Emniyetimizin ortaya koyduğu saha baskısının neticesidir” dedi.

Muş'ta sağlıkçılar kahveleri gezerek aşı yaptıKORONAVİRÜS vakalarının artış gösterdiği, Türkiye'nin aşılama oranı en düşük illeri arasında olan Muş'ta sağlık ekipleri, kapı kapı, kahve kahve gezerek aşılama yaptı. Kale Mahallesi'nde kahvenin bir bölümünü aşı standına çeviren görevliler, kayıt yaptıranları aşıladı. Kahvelerdeki aşı çalışmasından sonra sağlık ekipleriyle apartmanlara giren muhtar Murat Aydın, "Aşı çalışması ayağınıza geldi. Aşı olun, hep birlikte bu salgını yenelim" dedi. Sağlık ekipleri, Aydın'ın da desteğiyle çok sayıda kişinin aşılarını yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler