Geri Dön

Tatlıses'in saygısızlığı

Tatlıses'in saygısızlığı

İBRAHİM Tatlıses, konser vermek üzere gittiği Sivas'ta, 2 Temmuz 1993'teki Madımak Oteli yangınında ölenleri anarken, kaş yapayım derken göz çıkardı.
Bir iplik firmasınca 4 Eylül Stadyumu'nda düzenlenen konserde yaklaşık onbin kişiye seslenen Tatlıses, 24 yıl önce askerlik görevini Sivas'ta yaptığını hatırlatarak, şunları söyledi:
"Ekmeğinizi yedim, suyunuzu içtim; sizi çok iyi biliyorum. Sanıyorlar mı ki, burada bir daha 37 kişi ölür? Onları Sivaslı yakmadı. Allahın takdiri. Onlar, Allah öyle istediği için öldü. Bütün Türkiye sizi biliyor, 37 canın katilini biliyor. Siz insan sevgisiyle dolu insanlarsınız."
Kıbrıs çıkartmasına rastlayan askerliğinin 27 gün uzadığını söyleyen Tatlıses,
"Bizi bırakmadılar. Yahu orduevinde şarkı söyleyen adamdan harp beklenir mi?" dedi.
Sivaslıları çok sevdiğini ve Sivas'ın ikinci memleketi olduğunu belirten Tatlıses, kadın hayranlarının sevgi gösterisi nedeniyle zor anlar yaşadı.

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber