Geri Dön
SiyasetTBMM Başkanlığı'ndan 'tarım ilacı' açıklaması

TBMM Başkanlığı'ndan 'tarım ilacı' açıklaması

TBMM Başkanlığı, geçen yıl temmuz ayından itibaren Meclis bahçesindeki yabancı otların zirai ilaçlar yerine sırt tırpanı ile fiziksel olarak temizlendiğini açıkladı.

TBMM Başkanlığı'ndan 'tarım ilacı' açıklaması

TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu toplantısında bir milletvekilinin, Meclis bahçesinde glifosat etken maddeli tarım ilacı (pestisit) kullanıldığı iddiası ile ilgili TBMM Başkanlığı, yazılı açıklama yaptı.

Meclis bahçesinde Destek Hizmetleri Başkanlığı tarafından yürütülen park ve bahçe hizmetleri bakım işleri kalemlerinden birisinin de yabancı otların temizliği olduğu belirtilerek "Bu kapsamda 2020 yılı Temmuz ayına kadar nadiren de olsa kaldırım ve duvar kenarları birleşim noktalarında çıkan yabancı otların bertarafı için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış zirai ilaçlar kullanılmaktaydı. Ancak 2020 yılı Temmuz ayından itibaren başkanlık makamının talimatları doğrultusunda söz konusu alanlarda kimyasal mücadeleden vazgeçilmiş ve yabancı otlar misinalı sırt tırpanı ile fiziksel olarak temizlenmeye başlanmıştır" denildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Fuhuş çetesine VİP 1 Operasyonu: 12 gözaltıBursa ve İstanbul'da kadınları fuhuşa zorlayan çeteye yönelik düzenlenen VİP 1 Operasyonu'nda 12 şüpheli, gözaltına alındı. Şüphelilerin fuhuşa zorladıkları kadınların fotoğraflarını müşterilerine katalog şeklinde gönderdikleri ve 2 saat için 200 dolar fiyat belirledikleri ortaya çıktı.