Geri Dön
Siyaset‘Tehdit etmek haddim değil’

‘Tehdit etmek haddim değil’

Kılıçdaroğlu, bürokratlara yönelik çağrısıyla ilgili “Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Mafyatik ilişkilere sizi zorlarlarsa onların başına çökeceğim” dedi.

‘Tehdit etmek haddim değil’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara yönelik çağrısının “tehdit” olarak değerlendirilmesine ve bu çerçevede gösterilen tepkilere yanıt verdi. Partisinin TBMM grubu toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR: Türkiye’nin bir değişime, dönüşüme, akılcı politikalara, hiç kimsenin ötekileştirilmediği güzel bir Türkiye’ye ihtiyacı var. Bunun yolu; beraber, birlikte olacağız.   Az kaldı, beraber sandığa gideceğiz ve bunları yolcu edeceğiz.

BÜROKRATLARA YAPTIĞI ÇAĞRI: Devlet memurlarına ‘Görevinizi iyi yapın’ dedim. Bremen mızıkacıları harekete geçti. Saraydan başlayarak en aşağıya kadar vay efendim neymiş ‘devlet memurlarını tehdit ediyormuşum, vesayet özlemi içindeymişim, bu darbeci zihniyetmiş’. Allah akıl fikir versin. Bari usturuplu bir şey söyleyin ya. Arkadaş ben ‘hırsızlığa bulaşmayın, hırsızlık için kim talimat veriyorsa ona uymayın’ diyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarmış. Bulunmazsanız namertsiniz. Daha görecekleri çok şey var. Sarayın avukatları suç duyurusunda bulunuyorlar. Erdoğan’a hakaret içeren ifadeler varmış. Lafa bakın. ‘Hırsızlık yapmayın’ diyorum. Demek ki ‘hırsızlık yapın’ desem hakaret içermeyecek. Hiçbir şey olmayacak.

ONLARI EVET TEHDİT EDİYORUM: Bazı bürokratlar şunu söyleyebilirler, ‘emir aldık’. Olmaz. Kanun dışı emre uymayacaksın. Adı üstünde devlet memuru, sarayın memurları ayrı devletin memuru ayrı. Mafyatik ilişkiler içine girenler sarayın memurlarıdır. Efendim siz devlet memurlarını tehdit mi ediyorsunuz? Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Kim devletine milletine hizmet ediyorsa başımın üstünde yeri vardır. Hangi görüşten olursa olsun. Ama mafyatik ilişkilere girenler, onları tehdit mi ediyorsun diyorlarsa, evet onları tehdit ediyorum. Kimsenin hakkını yedirmeyeceğim. Mafyatik ilişkilere girecek, malı götürecek, efendim Kılıçdaroğlu buna hiç ses çıkarmasın. Niye ses çıkarmayayım.

ÇOMAK SOKTUK: Neden tepki gösterdiler. Çünkü onların mafyatik ilişkilerine, rant ilişkilerine çomak soktuk. Memurların uyanmasını sağladık. Onlara cesaret verdik. Saray, şürekâsı panikledi. Kıyameti kopardılar. Söylediğim şu: 18 Ekim 2021’den itibaren kanun dışı bir şey yapmayın. Bundan rahatsızlık duyuyorlar. İkili bir yapı ortaya çıktı. Devleti için çalışan memurlar. İki, memur unvanı taşıyıp saray için çalışan rantiye sınıfı için çalışan uyuşturucu baronları için çalışan sınıf.

‘Onların başına çökeceğim’

YOLSUZLUK DOSYALARI: Türkiye’nin her yerinden yolsuzluk dosyaları yağmur gibi yağmaya başladı. Onları sıralıyoruz. Zamanı gelince hepsini açıklayacağız.

HABER VERİN: Kamu görevlilerine sesleniyorum. Görevinizi millet adına yapınız. Ettiğiniz yemin çerçevesinde görev yapınız. Mafyatik ilişkilere sizi zorlarlarsa bu kardeşinize haber vereceksiniz. Oraya geleceğim ve onların başına çökeceğim.

Enerji sektörüne ‘toplanma’ çağrısı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Akaryakıta yine zam geldi. Kara Kış Fonu hemen kurulmalı, hemen!” dedi. Tüm enerji sektörü paydaşlarına ve belediyelere davet mektubu göndereceğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu millet için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere acilen toplanmamız lazım. Milletimiz kaderine terk edilmiştir!” dedi.

2022 MTV'de oranı belli oldu! Hangi araç sahibi ne kadar ödeyecek?
Javelin cephede! Bu fotoğraf çok konuşulur
7 yıllık gizemi tesisatçı çözdü! Duvardaki taşı kaldırınca...
İncirlik'te doğdu gözünü uzaya dikti! Bir ilk olacak
Meteoroloji'den yurt geneli için uyarılar! Kuvvetli olacak
Aracını bırakıp ortadan kayboldu! Gören telefona sarıldı
Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nde ikinci olursa muhtemel rakipleri belli oldu
Sadakatsiz'de Aras ve Asya'ya davetsiz misafir şoku! 'En mutlu anların katilleri'
İhalelerde yeni düzen! Bakanlık değişikliğe gidiyor
Gizemli kuyular! Yılın keşfinde flaş gelişme
Bitcoin’in gizemini çözecek dava sonuçlandı
Kadir'den sitemkar cevap: Sevgilimin yüzüne bakmadım, ihanet ettim!
Sergen Yalçın iddiası! Yönetimden sürpriz plan
İşte güçlü Türk kadını! Listede yer aldılar
Hafıza Testi: Hazırsanız başlıyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler