Geri Dön
Siyaset'Telafi edeceğimiz çok hasar var'

'Telafi edeceğimiz çok hasar var'

CHP Parti Meclisi (PM), 22 Ekim Cuma günü saat 11.00’de parti genel merkezinde toplanacak. Toplantının gündeminde “seçim güvenliği çalışmalarına dair sunum”, “saha çalışmaları” başlıkları yer alıyor.

'Telafi edeceğimiz çok hasar var'

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Parti Meclisi’ne sunulacak Merkez Yönetim Kurulu Raporu’na, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sunuş yazısı yazdı. Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

KAYNAK SİYASİ ANLAYIŞ: Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Sorunların kaynağını Türkiye’yi yönetenlerin siyasi anlayışı oluşturuyor. Türkiye’yi adaletle, demokrasiyle, hukukla değil; baskıyla yönetmeyi tercih eden otoriter bir anlayışla karşı karşıyayız. Ülkemizde bugün büyük bir demokrasi krizi var. Bugün yasama, yargı ve medya tek bir kişinin vesayeti altında tutuluyor. Millet için çalışması gereken devlet kurumları sarayın iradesine göre hareket ediyor.

PARLAMENTER SİSTEM: Biz, cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında demokrasi ile taçlandıracağımızın sözünü veriyoruz. Hep birlikte, dostlarımızla beraber, halkımızla beraber demokratik hukuk devleti için güçlendirilmiş parlamenter sistemi inşa edeceğiz. Güçlü bir demokrasi için, güçlü bir Meclis yapısı kuracağız.

“KÜRT SORUNU”: Başta on yıllardır çözülemeyen Kürt sorunu olmak üzere, tüm toplumsal sorunlarımızı demokrasi temelinde ve TBMM çatısı altında çözeceğiz. Tüm sorunların çözümünü yurttaşlarımızın bilgi ve denetimine açık bir şekilde gerçekleştireceğiz. İktidarın bugüne kadar yaptığı gibi kapalı kapıların ardında, vatandaşlarımızın bilgisi olmadan hiçbir süreci yürütmeyeceğiz.

SORUNLARA TALİBİZ: Saray ne yaparsa, yapsın. Sandıktan sonsuza kadar kaçamayacaklar. Er ya da geç milletimizin önüne seçim sandığı konulacak. Az kaldı. İlk seçimde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız ve Türkiye’nin tüm sorunlarını çözüme kavuşturacağız. Sorunlardan korkmuyoruz. Yurttaşlarımızın oylarından çok sorunlarına talibiz. Çok işimiz var, telafi edeceğimiz çok hasar var. Halkımızla yürüyecek çok yolumuz var. Enerjimiz yerinde, geliyor gelmekte olan…

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sağlıklı diye yiyoruz fakat içindeki bu maddeleri kimse bilmiyor!Gıda katkı maddeleri, birçok kişinin eksik ya da yanlış bildiği konulardan biri. Sağlıklı sanarak tükettiğimiz yiyeceklerde bile birden çok gıda katkı maddesi bulunuyor. Gıda Mühendisi Ebru Akdağ, buna örnek olarak bir muzun içerisinde gizlenen katkı maddelerini gösterdi.