Geri Dön
SiyasetTHK’da kayyum heyeti başkanı görevden çekildi

THK’da kayyum heyeti başkanı görevden çekildi

Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’nın görevinden alınması için mahkemeye başvuruda bulunduğu belirtildi.

THK’da kayyum heyeti başkanı görevden çekildi

Türk Hava Kurumu, bu yıl felakete dönüşen orman yangınları nedeniyle yeniden tartışma gündemine girmişti. 2 yıl önce mahkeme tarafından kayyum olarak atanan Aşçı da, bir basın toplantısı düzenlemişti. Aşçı’nin, Medeni Kanun’daki hükümler gereği kendisini kayyum olarak atayan Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurduğu dile getirildi. Türk Hava Kurumu’ndan dün resmi bir açıklama yapılmazken, Aşçı’nın, mahkemeye sunduğu dilekçede şu ifadeleri kullandığı kaydedildi: “Mahkemenizin desteği ve verdiği izinlere istinaden görev yapılmaya çalışılmıştır. Ancak hepimizin yüreğini yakan orman yangınlarında pek çok mecra THK’yı ve özellikle şahsımı odağa koymuş, linç kampanyasına kurum ve ziyadesiyle şahsım kurban edilmek istenmiştir. Bu güzide Cumhuriyet Kurumu, 96 yıllık ulu çınar asla bu tartışmaların odağında olmamalıdır. Kurumun yeniden eski günlerde olduğu gibi milletin hizmetinde ve yüce milletimiz nezdinde saygın konumunu korumak hepimizin görevidir. Yukarıda yer verilen gerekçeler ile etik kurallar ve geleneklerimiz de dikkate alınarak Medeni Kanun’un 477’inci maddesi uyarınca kayyımlık görevimden çekilmek istediğimi bildirir, mahkemenizden bu madde uyarınca kayyımlık görevinden alınmam hususunda gereğini arz ederim.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dur ihtarına uymayan şüpheliler kovalamaca soncu yakalandıKahramanmaraş'ın merkez Dulkadiroğlu ilçesinde "dur" ihtarına uymayan otomobildeki 5 şüpheli kovalamaca sonucu gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler