Geri Dön

TSK’daki FETÖ’ye en büyük operasyon

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonlarda 370 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Örgütün TSK yapılanmasına yönelik bugüne kadar hedef sayısı ve nitelik açısından en geniş çaplı İzmir merkezli 50 ilde yürütülen operasyonda haklarında gözaltı kararı verilen 295’i muvazzaf 304 kişiden 229’u yakalandı.

TSK’daki FETÖ’ye  en büyük operasyon

Şüphelilerin, örgütün sözde mahrem imamlarıyla ankesörlü telefonlardan irtibat kurdukları tespit edildi. Şüphelilerin 193’ünün Kara Kuvvetleri, 111’inin Hava Kuvvetleri’nde görev yaptığı belirlendi. Şüpheliler arasında 5 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 10 yüzbaşı, 53 üsteğmen, 5 teğmen, 221 astsubay, 7 uzman çavuş rütbesinde asker şahıs, Hava  Kuvvetleri’nde asker şahıslardan sorumlu sözde mahrem imam, yönetici olduğu tespit edilen sivil memur olduğu öğrenildi. İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, “Çok geniş kapsamlı, uzun süren titiz bir çalışma oldu. Bu örgütlerle mücadelemiz aynı kararlılıkla devam edecek. Bir kısım şüpheli cumhuriyet savcımızın talimatı kapsamında Kovid-19 nedeniyle gözaltına alınmadı” diye konuştu.

GATA’da 31 doktor için gözaltı kararı

Ankara’da da başsavcılık, FETÖ’nün GATA ((Sağlık Bilimleri Üniversitesi) yapılanmasına yönelik soruşturmada 14’ü aktif görevde olan 31 doktor ile 6 “mahrem imam” hakkında gözaltı kararı çıkardı. Şüphelilerden 21’i yakalandı. Sağlık Bakanlığı’ndaki yapılanmasına yönelik soruşturmada da 10 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. FETÖ’nün “öğretmen yapılanması”na yönelik Balıkesir merkezli 12 ilde düzenlenen baskınlarda 17 şüpheli gözaltına alınırken, Samsun’da ise biri doktor 2 şüpheli yakalandı.

Kadınlar Günü'nde erkek arkadaşı tarafından saçında tutulup yerde sürüklendiBursa'da, A.Ş. sokak ortasında kıskançlık nedeniyle çıkan tartışma sonrası erkek arkadaşı A.D. tarafından darbedildi. Kadınlar Günü'nde saçından tutulup yerde sürüklenen A.Ş.'nin yardımına ise sokaktan geçen ve yanında çocukları bulunan bir kadın yetişiyor ve araya girerek şiddetin devam etmesini engelliyor. Şiddet görüntüleri kameralara saniye saniye yansırken, olay ile ilgili harekete geçen polis, A.D. ve erkek kardeşi S.D.'yi gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber