Geri Dön

Ünal’dan Bahçeli’ye: Siyaset çelişki aramak değildir

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Kuzey Irak referandumunun ardından, “devlet yönetiminde kafa karıştırıcı ve çelişkili açıklamalar geldiğine” dair sözlerine, yanıt verdi. Ünal, Ak Parti MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada özetle şunları kaydetti:

Ünal’dan Bahçeli’ye: Siyaset çelişki aramak değildir

DERS VEREMEZ: Ana muhalefet partisinin yaptığı açıklamalarla ilgili olarak; kendi partileri içinde 5 ayrı kanadın olduğu, vekilin ayrı ve genel başkanın ayrı konuştuğu, her kafadan ayrı bir sesi çıktığı partinin Ak Parti’ye tutarlılık konusunda ders vermesi söz konusu değildir.
ÇELİŞKİ ARAMASIN: (MHP liderinin Kuzey Irak açıklaması) Sayın Bahçeli’nin kaygıları ile bizim kaygılarımız aynıdır. Burada esas olan Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve sözcülerinin açıklamalarıdır. Açıklamalar, önümüzdeki süreçte plan içerisinde değişen pozisyonlara göre alacağı durumu ifade ediyor. Devlet yönetmek, uluslararası ilişkilerde çok hızlı pozisyon değiştirebilmek ve doğru pozisyonu alabilmek ile ilgilidir. Bakanların açıklamaları da Cumhurbaşkanının açıklamaları ile çelişki ifade etmiyor. Ambargo uygulayabiliriz ama Ekonomi Bakanımızın ifade ettiği gibi şu anda uyguluyor değiliz. Sınır kapılarını kapatabiliriz ama Gümrük ve Ticaret Bakanımızın dediği gibi sınır kapılarımızı kapatmadık. Merkezi yönetimin devralmak için süre verdiği Kuzey Irak bölgesel yönetiminin 3 gün içindeki pozisyonuna göre Türkiye pozisyon alacaktır.
Siyaset yapmak demek açıklamalar arasında çelişki aramak değildir.

28 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te28 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber