Geri Dön
SiyasetÜniversitede buluştular

Üniversitede buluştular

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin ilk akademik yılı açılışı törenine katıldı.

Üniversitede buluştular

Konuşma yapan Gül, Kartal Dragos’taki tesisleri üniversiteye tahsis ettiği için Başbakan Erdoğan ve hükümete takdirlerini sundu. Erdoğan ise, 8 yılda 78 yeni üniversitenin kuruluşunu gerçekleştirdiklerini, bu 78 üniversite içinde bazılarının, birkaç yıl içinde birkaç on yıllık mesafe katettiğini, hem Türkiye ölçeğinde hem de küresel ölçekte isimlerini duyurduklarını söyledi.
Törende İstanbul Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mahmut Oltan Sungurlu, Rektör Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ile çok sayıda davetli katıldı. Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Başbakan Erdoğan ve kızları Sümeyye Erdoğan ile Esra Albayrak, Dışleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ve beraberindekiler, açılış törenin ardından üniversitenin “Şehir Hatırası” yazılı sahnesinde fotoğraf çekildiler.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kurallara uymayan elektrikli scooter sürücülerine ceza yağdıİstanbul'da elektrikli scooter kullananlara yönelik yapılan denetimde, belirlenen kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı. Bağdat Caddesi'nde yapılan denetimlerde kaldırımda scooter ile ilerleyen sürücüler durdurularak ceza yazıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler