Geri Dön
Siyaset‘Vatandaş çok derin yoksulluğa düşürüldü’

‘Vatandaş çok derin yoksulluğa düşürüldü’

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, emekli aylıklarının iyileştirilmesini isterken, “TÜİK’in, talimatlı şekilde yoksulluğu gizlemek için çabalarının fayda etmediğini ve yoksulluğun örtülemeyecek kadar derinleştiğini” savundu.

‘Vatandaş çok derin yoksulluğa düşürüldü’

BAHAR ATAKAN Ankara - Emekliye maaşının yetmediğini söyleyen Cesur, “Ülkemiz çok zor zamanlardan geçiyor. Vatandaşlarımız çok derin bir yoksulluk içine düşürülmüş halde. ‘Ay sonunu nasıl getireceğiz’ derdi değil, bu artık ‘yarını nasıl çıkaracağız’ derdi. 2018’den bu yana iyice düştü maaşlar, enflasyonla eriyen Türk Lirası karşısında kuş oldu gitti” ifadelerini kullandı.

Emekli maaşlarının artırılması ve bayram ikramiyesinin 2 bin lira olması gerektiğini belirten Cesur, ‘65 Yaşını Doldurmuş, Muhtaç, Kimsesiz ve Güçsüz’ duruma düşen vatandaşlara verilen aylığı da eleştirdi. Cesur, yaşlı aylıklarının artırılması için hükümete çağrı yaparak, “763 lira alıyorlardı, Temmuz’da yüzde 8’lik artışla, 60 liracık artmış... ‘Aç kalın’ deniyor muhtaç yaşlılara yani” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Tunceli'de domuz sürüsü kazaya neden olduTunceli'de, domuz sürüsüne çarpmamak için manevra yapan otomobilin sürücüsünün ani fren yapması sonucu 4 araç çarpıştı. Kazada 2 kişi yaralanırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler