Geri Dön
Siyaset‘Vekiller millet adına hesap sorar’

‘Vekiller millet adına hesap sorar’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "İnsan davet edilmediği yere gitmez" sözlerine yanıt verdi: "Beyefendi, milletvekilleri her yere girer ve millet adına hesap sorar"

‘Vekiller millet adına hesap sorar’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Öztrak özetle şunları söyledi:

YENİ MODEL KILIFI: Faiz yerine yatırım temelli ekonomi modeli getireceklermiş. 20 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor? Beceriksizliklerine, akılsızlıklarına 'yeni model' kılıfı geçirip, milletizi kandıramazlar. Bu hükümet 20 yıllık metal yorgunu, eskimiş, çürümüş, paslanmış. Adım atacak takati kalmamış. Bunların 'yeni' dediği, ülkenin, milletin servetini yok pahasına dış güçlere peşkeş çekmek. Milleti fukaralığa mahkûm etmek… Bunun adına 'yeni' denmez. Dense, dense 'iflasın ilamı' denir.

KURUMUN KAPILARINI KAPATTI: (Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e gidişi) O gün demokrasi tarihimize, kapkara bir leke olarak geçti. Sarayın kibirlisinin talimatıyla, TÜİK Başkanı, kurumun kapılarını, ana muhalefet partisinin genel başkanına ve milletvekillerine kapattı. Beyefendi, milletvekilleri her yere girer ve millet adına hesap sorar. Gerekirse gelir sarayda sana da hesap sorar. Milletvekiline, ana muhalefet partisi genel başkanına, bürokrasinin kapılarını kapatmak, milletin hakkını, hukukunu inkâr etmektir, milli iradeyi yok saymaktır. TBMM’nin yetkilerini gasbetmektir. Demokratik kural ve teamülleri yok saymaktır. Bu, vesayetçi kafanın daniskasıdır, dik alasıdır. TÜİK’in yaptığı, 30 milyon kayıtlı-kayıtsız çalışan emekçimizin, 12 milyon emekli, dul ve yetimin ve bunların tüm aile bireylerinin haklarının, saray tarafından gasbedilmesi demektir. Bunun adı kul hakkı yemektir. Şimdi aynı Erdoğan sıkılmadan, 'İnsan utanır, insan davet edilmediği yere gitmez' diyor. Biz kenar-ı Dicle’de, kurtların kaptığı koyunun hesabını sormaktan, asla utanmayız.

HADİ CANIM SEN DE: Utancını kaybedenler, şimdi hiç sıkılmadan, yüzleri hiç kızarmadan beceriksizliklerine, kifayetsizliklerine, ekonomik bağımsızlık savaşı şalıyla örtmeye çalışıyorlar. İsmet Paşa’nın dediği gibi, 'Hadi canım sen de…' Siz kim? Ekonomik bağımsızlık kim? 84 milyonluk güzelim ülkemiz, organize bir cehaletin deneme tahtasına dönüştürüldü.

ÇİN İŞİ, JAPON İŞİ: Taliban’ın ekonomi bilgisi, 'Ekonominin kitabını yazdım' diyen Erdoğan’a taş çıkartır oldu. Şimdi dışarıdan para bulmak için, yok pahasına neyimiz var neyimiz yok satacaklar. Buna da 'Yeni Ekonomi Modeli' diyecekler… 'Çin işi, Japon işi' deyip milletimizin gözünü boyamaya kalkacaklar. Atalarımızın dediği gibi, hesap bilmeyen kasap, ne bıçak bırakır, ne de masat. 'Çin modeli uygulayacağım' diyen Erdoğan, ekonomiye Çin işkencesi yapmaktadır.

‘Gerçekler acıtır’

GENEL BAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARI NETTİR:(İYİ Partili Koray Aydın’ın açıklamaları) Genel Başkanımızın, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı hakkındaki görüşleri artık kamuoyuna mal olmuştur. Bunların üzerine yorum yapmak gereksizdir. Genel Başkanımızın açıklamaları nettir. Tevil götürmez.

HALKIN ARASINDAYIZ: (Kılıçdaroğlu’nun bütçe konuşmasına tepkiler) Meclis kürsüsünde milletin gür sesi vardı. CHP’nin Genel Başkanı sürekli halkımızın arasındadır. Milletimizin dertlerini ilk ağızdan dinlemektedir. Mersin mitingimizdeki manzara Cumhur koalisyonun dengesini tamamen bozmuştur. Gerçekler acıdır. Gerçekler acıtır. Genel Başkanımız doğruları söylüyor. AK Parti milletvekilleri bu doğrulara kızmak yerine gereğini yapmaları gerekiyor.

Peş peşe tatil haberleri geldi! Eğitime kar engeli
TOGG'dan heyelandıran paylaşım! 'Bizi izlemeye devam edin'
Bakan duyurdu! Ödemeler şubat ayından itibaren başlıyor
FLAŞ! Hayati uyarı: İmkanı olanlar ertelemesin!
Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Tüm tahminleri doğru çıktı... İşte Simpsonlar'ın 2022 kehanetleri!
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi! İlk açıklama
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt!
Çok konuşulan olay! Gaziantepli futbolcu penaltı öncesi...
Hepsi itlaf edilecek! Alarm verildi
Bu oyun türleri beyni ele geçiriyor! '10 yıldır odasından çıkmayan var'
Şeyma Subaşı: İlişkilerimde yeterince saygı ve sevgi bekliyorum
İstifa ve kongre çağrılarının ardından Başkan Ali Koç kararını verdi
Kan donduran kayıt! Evcil maymunu arkadaşını parçaladı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Çarşamba Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler