Geri Dön

Yerine başka birini ata

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, El Arabiya televizyonuna verdiği demeçte Libya lideri Muammer Kaddafi’ye ülkenin içinde bulunduğu krize son vermek için arkasında halk desteği olan bir devlet başkanı ataması gerektiğini söylediğini açıkladı

Yerine başka birini ata

Kaddafi’nin “bu yönde olumlu adımlar” atacağını umduğunu belirten Başbakan Erdoğan, “Her iki taraftan, Libya’nın doğusunda ve batısında savaşa son vermesini istiyoruz” dedi. Yabancı güçlerin Libya’ya girmesi halinde Libya’nın Irak’a benzemesinden endişe ettiğini de bildiren Erdoğan, Kaddafi’nin olumlu adımlar atması gerektiğini söyledi. Başbakan Erdoğan, halkın taleplerinin göz ardı edilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Erdoğan, Libya’ya yapılacak bir NATO müdahale-sinin son derece faydasız gördüklerini ve tehlikeli sonuçlar doğurabileceği kaygısını taşıdıklarını da söyledi.

Sağlık Bakanı Koca'dan corona virüs açıklaması: Can kaybı 131 oldu, toplam vaka sayısı da 9217'ye yükseldiSağlık Bakanı Fahrettin Koca son durumu paylaştı. Corona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 131'e yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber