Geri Dön
Siyaset‘Z kuşağı gibi konuşup A kuşağı gibi yapıyorlar’

‘Z kuşağı gibi konuşup A kuşağı gibi yapıyorlar’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin karar alma süreçlerini hızlandırdığını belirterek parlamenter sisteme dönüş söylemlerini eleştirdi.

‘Z kuşağı gibi konuşup  A kuşağı gibi yapıyorlar’

Soylu, “Parlamenter sistem bir mucize midir? Hayır. Öyle olsaydı kullandığımız 95 sene boyunca darbeler üretmezdi ve bizi çok farklı yerlere taşırdı. Yeni sistemi dünyanın sonu gibi sunmak dövizdeki tartışmalara bakıp sistem tartışması açmak kimse kusura bakmasın ama Z kuşağı gibi konuşup A kuşağı gibi yapıyorlar. Bizi etrafımızdaki coğrafyadan ayıran en önemli fırsat bu sistemdir” dedi.

İstanbul Galata Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katılan Soylu, ‘siyasi cinayetler’ tartışmasına ilişkin, “Sosyal medyada ‘siyasi cinayetler’ tartışmasını manipüle edenlerin yüzde 69’u bot hesaplardır... Tüm siber saldırıların önlenmesi ve faillerin tespit edilmesine ilişkin sistem kurduk. Bizden uyarması; siber ortamda düzgün dursunlar, kimseye bulaşmasınlar” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cenaze törenine katılan koronavirüslü kadın otobüste yakalandı!Ankara'da cenaze törenine katıldıktan sonra memleketine geri dönmek için otobüse binen koronavirüslü kadına ve otobüs firmasına 3 bin 469'ar lira idari para cezası uygulandı. İşlemlerin ardından kadın, otelde karantinaya alındı.