Geri Dön
Tatil7 ülkeden 22 öğrenci Adana'yı keşfetti

7 ülkeden 22 öğrenci Adana'yı keşfetti

Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi (AİESEC) ile Adana Bölgesel Rehberler Odası işbirliği ile yürütülen Discover Adana Adanayı Keşfet Projesi ile 7 ülkeden 22 üniversite öğrencisi kentin tarihi yerlerini ve lezzetlerini keşfetti.

7 ülkeden 22 öğrenci Adana'yı keşfetti

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi (AİESEC) ile Adana Bölgesel Rehberler Odası işbirliği ile yürütülen Discover Adana Adanayı Keşfet Projesi kapsamında 7 ayrı ülkeden gelen 22 üniversite öğrencisine 6 hafta süresince Profesyonel Turist Rehberleri Odası (ADRO) üyeleri olan profesyonel turist rehberleri eşliğinde Adananın turistik yerleri ve değerlerinin tanıtımı yapıldı.

BAŞKAN KARALAR İLE ALADAĞDA BULUŞTULAR

Aladağın doğa harikası şelalelerini gezen yabancı konuklar, Büyükşehir Başkanı Zeydan Karalar ile bölgede buluştu. Başkan Zeydan Karalar ile sohbet eden yabancı öğrenciler, kentin doğal güzelliklerine hayranlıklarını dile getirdi.

Başkan Zeydan Karalar, konuklarla sohbeti sırasında, öğrencilerin Adananın tanıtımına katkıda bulunacağını belirterek, Ülkelerinize döndüğünüzde Adana ile ilgili anlatacaklarınız bizi mutlu eder. Sizler bizim birer görünmez turizm elçilerimiz oldunuz.  Adananın sadece doğal güzelliklerini değil, mutfağının da lezzetini herkese anlatın dedi.