Geri Dön
TatilAkademisyen Asil Özbay, motosikletle Afrika turuna çıktı

Akademisyen Asil Özbay, motosikletle Afrika turuna çıktı

Akademisyen Asil Özbay, diğer kadınları da cesaretlendirmek için motosikletiyle çıktığı Afrika turuna Doğu Afrika ülkesi Kenya'da başladı.

Akademisyen Asil Özbay, motosikletle Afrika turuna çıktı

Motosiklet turuyla ilgili AA muhabirine konuşan Özbay, Kenyalıların çok barışçıl ve mutlu olduğunu belirtti.

 Birçok Kenyalı arkadaşı bulunduğunu dile getiren Özbay, Afrika'daki farklı kültür ve hayatları incelemek istediğini söyledi. Özbay, bir kadın olarak diğer kadınları cesaretlendirmek istediğine dikkati çekerek, "Afrika'nın dünya medyasında farklı tanıtıldığını düşünüyorum ve tarafsız olarak kıtanın farkı özelliklerini tanıtmak istiyorum." dedi.

 Özbay, yaklaşık 30 bin kilometre yol katedeceği, 6 ay sürmesini planladığı Afrika serüvenine Kenya’dan başlayarak Etiyopya, Tanzanya, Uganda, Ruanda, Zambiya gibi özellikle Sahra Altı ülkeleri kapsayacak şekilde devam edecek.

 

Yanan orman alanı için bekletilen tohumları çalan hırsızlar, yakalandıMersin'in Anamur ilçesinde yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılması için bekletilen 450 kilogram kızıl çam tohumunu çalan 4 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler