Geri Dön
TatilAlmanya'dan Hindistan'a bisikletle gidiyor! Burdur'da mola verdi

Almanya'dan Hindistan'a bisikletle gidiyor! Burdur'da mola verdi

Almayna'nın Bonn kentinde yaşayan Milan Winkler (23), bisikletle Hindistan'a gitmek için çıktığı yolculukta, Burdur'a geldi. 174 günde 8 bin 400 kilometre pedal çeviren Winkler, yolculuğunu 1 yılda tamamlamayı hedefliyor.

Almanya'dan Hindistan'a bisikletle gidiyor! Burdur'da mola verdi

Almanya'nın Bonn kentinden bisikletiyle 15 Ağustos 2021'de yola çıkan Milan Winkler, Fransa, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk ve Yunanistan'dan sonra Türkiye'ye geldi. Türkiye yolculuğunda Burdur'a ulaşan Winkler, gezmek, insanlarla tanışmak ve doğal güzellikleri keşfetmek için seyahat ettiğini söyledi.

Almanyadan Hindistana bisikletle gidiyor Burdurda mola verdi

'SIĞINACAK YER BULAMADIM'

Yolculuğa başladıktan sonra 8 bin 400 kilometre pedal çevirdiğini anlatan Milan Winkler, "Hedefim Hindistan'a gitmek. Şu ana kadar 8 bin 400 kilometre pedalladım. Mevsim nedeniyle bazı zorluklar yaşıyorum. Sırbistan'da hava oldukça kötüydü ve dağdaydım. Sığınacak yer bulamadım. Şans eseri terk edilmiş bir otel buldum. Sırbistan'dan Kosova'ya girmek istedim, bütün gün yağmurda yokuş yukarı bisiklet sürdüm, bana sınırın kapalı olduğu söylendi" dedi.

Almanyadan Hindistana bisikletle gidiyor Burdurda mola verdi

Türkiye'nin ardından rotasında Gürcistan, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, İran ve Pakistan'dan sonra Hindistan yer alan Winkler, yolculuğunu 1 yılda tamamlamayı planlıyor.